× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
uroda
Uroda

W trosce o piękno i zdrowie

Kobiety coraz częściej i odważniej mówią o chorobach czy też dyskomforcie związanym z miejscami intymnymi. W pewien sposób znikają tematy tabu, a zabiegi nie tylko związane ze zdrowiem, ale również z estetyką przestały być wstydliwe. Coraz więcej lekarzy i klinik specjalizuje się w tym, by pomóc paniom w trudnych sytuacjach, a także by sprawić, że poczują się one piękne w każdej sytuacji. Dlatego właśnie wizyty u ginekologa stają się czymś naturalnym i coraz rzadziej panie bagatelizują różnego rodzaju problemy.

 

  1. Lekarz od chorób intymnych
  2. Ginekologia estetyczna
  3. Zabiegi ginekologii estetycznej

 

Lekarz od chorób intymnych

 

Sama ginekologia jest dziedziną medycyny, która przede wszystkim zajmuje się zapobieganiem i leczeniem chorób żeńskiego układu rozrodczego. Oczywiście w obrębie dziedziny znaleźć można szereg specjalizacji, które na przykład koncentrują się na wsparciu kobiety w ciąży i po porodzie, leczeniu chorób nowotworowych czy też prowadzeniu terapii hormonalnej. Dość świeżą dziedziną stała się ginekologia estetyczna, która poprawia wygląd i funkcjonowanie części intymnych, a z drugiej strony wpływa na samoocenę i codzienne aktywności. Przede wszystkim ginekologia to profilaktyka, dobieranie metody antykoncepcji lub też wsparcie przy próbach zajścia w ciążę, a także leczenie stanów zapalnych. Ta dziedzina medycyny jest bardzo mocno związana z położnictwem  i naturalnie to właśnie specjaliści zajmują się również prowadzeniem ciąży i odbierają porody. W efekcie ginekolog staje się jednym z tych lekarzy, których kobiety powinny odwiedzać regularnie raz w roku, a szczególnie wtedy, gdy pojawiają się różnego rodzaju dolegliwości.

 

Ginekologia estetyczna

 

Im bardziej dbamy o ciało, tym częściej zwracamy uwagę nie tylko na jego zdrowie, ale również na wygląd. Niewątpliwie cały czas funkcjonuje kult młodości, jędrnej skóry i nienagannych kształtów. Różnego rodzaju zabiegi, jakie proponuje http://medifem.pl/ mogą odjąć nam lat, poprawić wygląd, a także polepszyć jakość życia. W każdym jego aspekcie. Na funkcjonowanie miejsc intymnych wpływa bardzo wiele czynników. Nie bez znaczenia jest upływający czas, różnego rodzaju anomalie w budowie, przebyte choroby oraz porody czy też zabiegi. W ich efekcie niezwykle ważne strefy mogą niezbyt dobrze wyglądać oraz niewłaściwie funkcjonować. Jest to również związane z samooceną i pewnością siebie nie tylko w czasie intymnych zbliżeń. Oferta, jaką ma klinika ginekologiczna, pozwala odzyskać piękno, zdrowie i poczucie wartości.

 

Zabiegi ginekologii estetycznej

 

Zakres, jakim zajmuje się ginekologia estetyczna, jest bardzo szeroki. Specjaliści zajmują się nie tylko poprawą wyglądu stref intymnych. Pomagają również poprawić ich funkcje, a tym samym na przykład zwiększyć doznania erotyczne. Dla wielu pań zabiegi są uwolnieniem od kompleksów i ograniczeń. Wiele z dolegliwości nie tylko nieciekawie wygląda, ale również utrudnia funkcjonowanie. Poza tym lekarze poprawiają estetykę blizn poporodowych oraz prowadzą terapię nietrzymania moczu. Powodzeniem cieszą się również zabiegi rewitalizacji pochwy. Po tego typu propozycje sięgają panie po porodach lub menopauzie. W efekcie życie erotyczne znacznie się poprawia. A na tym zyskują i pacjentki, i ich partnerzy. Dla wielu osób to również sposób na to, by odświeżyć relacje w związku, a może nawet je zintensyfikować.

 

Zabiegi ginekologii estetycznej są proponowane paniom w każdym wieku. Tak naprawdę częściej odpowiadają na potrzeby oraz problemy natury estetycznej i fizjologicznej, a te zdarzają się nie tylko dojrzałym kobietom. Przede wszystkim pozwalają poprawić komfort i samopoczucie, a docelowo też dbają o zdrowie.