jak wykonywać masaż szyi
Informacje

Dlaczego warto wykonywać masaż szyi?

Skóra szyi jest bardzo wrażliwa, ponieważ zbudowana jest inaczej niż skóra pokrywająca inne części ciała. Przede wszystkim jest o wiele cieńsza niż np. skóra na twarzy. W związku z tym jest także delikatniejsza i bardziej podatna na podrażnienia i powstawanie zmarszczek. Nie jest wyposażona w gruczoły łojowe co powoduje, że łatwo i szybko się wysusza. Także niewielka tkanka tłuszczowa oraz słabe umięśnienie sprawiają, że skóra na szyi szybko wiotczeje, przestaje być elastyczna i jędrna. Dlatego o skórę szyi trzeba szczególnie dbać, aby jak najdłużej wyglądała pięknie, sprężyście i zachowała młody wygląd. Zadbana skóra to zdrowa skóra.

Przede wszystkim trzeba ją chronić przed szkodliwym wpływem promieniowania ultrafioletowego, które wpływa niszcząco na skórę. Podczas opalania warto stosować kremy ochronne z wysokim filtrem UV. Ale o skórę szyi należy dbać ciągle, zarówno w dzień, jak i w nocy. W tym celu powinno stosować się odpowiednio dobrane kosmetyki, które zawierają kwas hialuronowy  oraz polisacharydy, a także olej z orzechów makadamia, który jest bogatym źródłem lipidów, zabezpieczających skórę przed wolnymi rodnikami przyspieszającymi proces starzenia. Wspomniane wyżej kosmetyki powinno się stosować na dzień. Natomiast na noc zaleca się nakładanie na skórę szyi środków regeneracyjnych, które przyspieszają, zachodzący wówczas, proces odnowy. Najlepsze kosmetyki na noc to te, które zawierają wyciąg z białek owsa. Wszystkie kosmetyki nakładane na skórę szyi należy nakładać nie od brody do dekoltu, ale na odwrót, wtedy powstawanie zmarszczek i wiotczenie skóry jest spowolnione.

Aby szyja była piękna i gładka warto codziennie poddawać ją kilkuminutowym zabiegom masażu, które można wykonywać samodzielnie w domu. Proponuje się dwie techniku automasażu: od stawu skroniowo – żuchwowego w stronę obojczyka lub od stawu skroniowo – żuchwowego w stronę barku. Masaż ma być przyjemny i relaksujący dla osoby, która go otrzymuje. Masaż szyi wykonywany jest także przez specjalistów przy okazji masażu twarzy lub dekoltu. Są to masaże: liftingujące, odmładzające lub nawilżające. Powinien trwać do 15 min. W jego trakcie stosuje się następujące czynności: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie robione w ustalonej kolejności.

Powinno się także używać właściwych kremów z witaminami i minerałami oraz odpowiednich kosmetyków tj. serum, ampułki czy koncentraty odżywczo – regenerujące, które są bogate w składniki, mające wpływ na rozluźnienie mięśni, zmniejszają ich napięcie, likwidują bóle głowy i stres.

Masażu szyi nie powinno się wykonywać wówczas gdy mamy do czynienia z nadczynnością tarczycy, stanami gorączkowymi, zaawansowaną miażdżycą naczyń, stanami ropnymi migdałów, ostrymi stanami zapalnymi, usunięciem zęba i stanem ropnym wokół niego, nowotworami, zmianami dermatologicznymi lub przerwaniem ciągłości naskórka.

Dodaj komentarz