Powracający problem ze skórą i paznokciami u stóp staje się coraz bardziej dokuczliwy, a wszystkie domowe sposoby zawiodły? To znak, że potrzebujesz specjalisty, który kompleksowo zajmie się Twoimi stopami. Gabinet podologiczny to miejsce, do którego warto się wybrać, kiedy pojawiają się wcześniej niewystępujące zmiany. Poniżej przyjrzymy się najczęstszym schorzeniom podologicznym.
Leczenie suchych pięt
Zmagasz się z problemem suchych pięt? Pojawiają się pęknięcia i ból? Źródeł problemu może być wiele, na przykład:
- źle dobrane obuwie,
- nieodpowiednia dieta,
- błędnie zrobiony pedicure,
- brak odpowiedniej higieny.
Zaniedbane stopy tracą elastyczność. Podolog nawet podczas pierwszej wizyty jest w stanie zdiagnozować dopiero pojawiający się problem i dobrać odpowiednią terapię.
Skuteczna terapia dzięki właściwej diagnozie
Strategia leczenia jest determinowana przez głębokość pęknięć. Jednak warto pamiętać, że nie jest to bolesne leczenie. Bardzo często kluczem do sukcesu i odzyskania zdrowych stóp jest zastosowanie odpowiednich preparatów zmiękczających naskórek. Efekt jest widoczny nawet po kilku dniach. Zobacz jak pracuje podolog.
Wrastające paznokcie – skuteczna walka z problemem
Wrastające paznokcie to dolegliwość, która może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Przyczyną tego schorzenia może być niewłaściwe obcinanie paznokci, noszenie za małych lub za wąskich butów. Jak temu zaradzić? Chirurdzy często proponują na przykład usunięcie płytki paznokciowej, jest to rozwiązanie nietrwałe, ponieważ w 70% sytuacji, problem powraca.
Co w takim razie będzie skuteczne?
Możliwości efektywnej terapii jest wiele, na przykład klamry metalowe, drutowe lub plastikowe B/S Quick,ony clip, goldstadtspange przyklejane na płytkę paznokciową albo klamra frasera lub Ora wykonana z drutu ze stali chirurgicznej. O szczegółach tych metod możesz przeczytać tutaj: www.gdynia-podolog.pl Jak widać możliwości jest wiele i wcale nie trzeba usuwać paznokcia, aby pozbyć się problemu.
Czy modzele warto usunąć?
Modzele to zrogowacenia na podeszwie stopy, które najczęściej tworzą się na opuszkach palców i stawów stopy, ale też na podeszwach stóp. Nie warto lekceważyć tego problemu, ponieważ pęknięcia naskórka w tym obszarze mogą być miejscem rozwoju zakażeń.
W gabinecie podologicznym niewielkie modzele można usunąć podczas jednej wizyty, te większe będą wymagały więcej czasu.
Leczenie stóp a pomoc podologa
Czasem zdarza nam się ignorować pojawiające się problemy na naszych stopach, wydają się nieistotne lub nieszkodliwe. Zapominanie o powstających zmianach i chowanie ich pod grubą skarpetą, nie eliminuje problemu. A co gorsza, może go tylko potęgować. Podolog to specjalista jak każdy inny i nie należy się go wstydzić. Warto odwiedzić go, gdy tylko problem się pojawi i nie czekać aż się rozwinie. Wówczas leczenie przebiegnie znacznie sprawniej.