× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
ginekologia estetyczna
Narządy płciowe

Poprawa jakości życia seksualnego kobiet, dzięki zabiegom ginekologii plastycznej

Kobiety po porodach jak również po przebytych ciążach dwukrotnie częściej niż nieródki doświadczają wysiłkowego nietrzymania moczu, relaksacji pochwy i zaburzeń statyki narządu rodnego. Dodatkowo są niezadowolone z tego jak wyglądają ich zewnętrzne okolice intymne, czyli wiotkie wargi sromowe większe, obrzęknięte wargi sromowe mniejsze, powiększony wzgórek łonowy, nierówna czy wciągnięta blizna po cięciu cesarskim lub nacięciu krocza.

Często zdarza się, że zmieniłyby coś w wyglądzie swojego brzucha i piersi. Program Bella Mama dotyczy wszystkich tych kobiet, które nie czują się komfortowo w swoim ciele pomimo niesamowitego szczęścia z urodzenia oczekiwanego, zdrowego dziecka. Poprawa jakości życia intymnego po porodzie to przywrócenie funkcji narządu intymnego sprzed porodu, a niekiedy także poprawy estetyki tej okolicy kobiecego ciała.

„Mommy makeover – czyli mama u specjalisty ginekologii estetycznej”

Do niedawna kobietom chcącym poprawić jakość współżycia czy wygląd po porodzie mówiono, że to naturalna kolej rzeczy a co więcej, nic już z tym nie da się zrobić. Otóż drogie wspaniałe mamy – czas zacząć myśleć także o sobie. Poświęciłyście 9 miesięcy i to dopiero początek waszego oddania. Jeśli chciałybyście zmienić coś w swoim wyglądzie po porodzie to służymy pomocą.

Ginekologia estetyczna i małoinwazyjne zabiegi dla kobiet

Ginekologia plastyczna ma szeroki wachlarz usług które sprawią że poczujecie się znowu sexy i szczęśliwe a może jakość współżycia dzięki nowinkom medycyny sprawią, może być lepsza niż przed porodem. Dwoma najczęściej wykonywanymi zabiegami z zakresu małoinwazyjnej ginekologii plastycznej są: HIFU i O-shot. To grupa zabiegów, typu lunchtime, które nie wymagają żadnych badań i są wykonywane bez znieczulenia lub w znieczuleniu miejscowym. Zabieg HIFU polega na wprowadzeniu do pochwy urządzenia, na odpowiednią głębokość które za pomocą ultradźwięków stymuluje tą okolicę do przebudowy w obrębie powięzi i mięśni oraz pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Świetnie obkurcza pochwę czy wargi sromowe większe, ale także łagodzi, a całkowicie niweluje, problem z nietrzymaniem moczu. Zabieg zaliczany jest do grupy zabiegów frakcyjnych podobnie jak laser CO2.

estetyczna ginekologia
Zabiegi ginekologii estetycznej należy wykonać w renomowanej klinice.

Drugim wspomnianym zabiegiem z grupy tych mniej inwazyjnych jest O!shot. Polega na ostrzyknięciu okolicy łechtaczki, przedniej ściany pochwy w okolicach punktu G i przedsionka pochwy osoczem bogatopłytkowym, pobranym z krwi żylnej pacjentki. W sposób spektakularny poprawia doznania podczas zbliżeń intymnych. Oba te zabiegi dają wstępne efekty tuż po zabiegu, a na efekt końcowy należy poczekać do 4-6 tyg. Współżycie można podjąć nawet następnego dnia po zabiegu.

Zabiegi naprawcze – chirurgia intymna

Kolejną grupą zabiegów są zabiegi naprawcze klasyfikowane jako inwazyjna ginekologia plastyczna. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest plastyka pochwy, przedsionka pochwy i krocza. Ma za zadanie zmniejszenie wymiaru pochwy do wymiaru sprzed porodu, a ponadto przywraca warunki anatomiczne mięśni dna miednicy. Jeśli podczas porodu drogami natury doszło do uszkodzenia mięśni i tkanek krocza oraz pochwy (kontrolowanego przez nacięcie lub niekontrolowanego przez pęknięcie) bądź naprawa okołoporodowa została wykonana w sposób niewłaściwy wówczas vaginoperineointroitoplastyka, bo tak się nazywa ten zabieg jest dedykowana dla Ciebie.

W trakcie samej ciąży, ale niekiedy także podczas porodu dochodzi do przerostu lub uszkodzenia warg sromowych mniejszych. Czasem również tak jak linea nigra idąca od pępka w kierunku wzgórka łonowego tak i wargi sromowe zmieniają swój kolor na ciemniejszy. W przypadkach przerostu czy uszkodzenia warg sromowych mniejszych skuteczna jest ich chirurgiczna korekta, a zabieg nazywa się labioplastyką. Podobnie jak plastyka pochwy, labiominoroplastyka wykonywana jest w znieczuleniu przewodowym lub miejscowym. Po porodach wargi sromowe większe wiotczeją. Można w takich przypadkach zastosować intymne ultradźwięki celem ich obkurczenia lub wypełnić je kwasem hialuronowym.

Szeroki wachlarz zabiegów oferowanych klinice Medifem z zakresu ginekologii estetycznej i ginekologii plastycznej pomaga kobietom czerpać radość i satysfakcje z życia. Zawsze warto rozmawiać o naszych problemach intymnych i wspólnie szukać na nie rozwiązań z liderami ginekologii plastycznej w Polsce.