× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
vege sklep
Dieta

Zdrowe czy modne ? – produkty z wege sklepu

Jakie produkty nazywamy wegańskimi ? Weganizm to rodzaj wegetarianizmu – dieta wegańska odrzuca jakiekolwiek produkty pochodzenia zwierzęcego – nie tylko mięso i jego przetwory, ale również nabiał i jajka. Produkty wegańskie bazują przede wszystkim na zbożach- oprócz klasycznych przetworów zbożowych typu kasza w wege sklepie możemy znaleźć również zamienniki popularnych produktów spożywczych – na przykład sera czy mleka.

Prawdziwy wegański produkt powinien być pozbawiony laktozy, GMO, glutenu, orzechów, soi, wszelkich środków konserwujących i sztucznych barwników, a przede wszystkim składników pochodzenia zwierzęcego -nabiału. Tego rodzaju produkty są cenne nie tylko dla zwolenników wegańskiej filozofii, ale dla wszystkich, którzy pragną zadbać o swoje zdrowie.

Jakie zamienniki nabiału można kupić w wege sklepie?

Vegesklep.pl współpracuje z najlepszymi producentami wegańskiej żywności. Jedną z nich jest grecka marka Violife, która oferuje pełny asortyment przysmaków dla miłośników sera. Można praktycznie znaleźć wszystkie rodzaje sera wegańskiego – w plasterkach, w bloku, do pizzy, mozarelli, sery kremowe, pleśniowe, sery typu cheddar i parmezan, a także sery z dodatkami ziół i warzyw. Inne produkty, które można zamówić w vegesklep.pl to różnego rodzaju słodycze, napoje, naturalne sosy i przyprawy, tofu i pierogi, a nawet zamienniki jajek. Na stronie internetowej vegesklep.pl można również znaleźć szereg interesujących przepisów, które ułatwią przygotowanie całkowicie wegańskich potraw i urozmaicą codzienną dietę.

Czy dieta wegańska jest zdrowa?

Wegańska dieta może być bardzo cenna dla zdrowia, nie tylko dla osób, które stosują ją z powodów etycznych dbając o dobro zwierząt i środowisko naturalne. Jest cenna dla alergików, osób poszukujących produktów bezbiałkowych i uskarżających sie na różne inne alergie pokarmowe. Oczywiście należy stosować ją rozważnie dbając o jak największe urozmaicenie stosowanych produktów i kontrolując ich wartości odżywcze.

Dieta wegańska zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia wielu problemów zdrowotnych takich jak otyłości, nadciśnienia, miażdżycy, chorób serca i zaburzeń krążenia, cukrzycy (typu II), chorób nowotworowych (m.in. jelita grubego,żołądka, sutka i płuc),chorób wątroby i pęcherzyka żółciowego a także próchnicy zębów. Jednak źle zbilansowana może prowadzić do niedoborów witamin i wielu niezbędnych składników odżywczych. Na dietę wegańską najlepiej przechodzić stopniowo zmniejszając ilość spożywanych produktów białkowych na korzyść warzyw i potraw pochodzenia zbożowego. Warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem. W vegesklep.pl można znaleźć doskonałych zamienników, które ułatwią zmianę diety i nie spowodują poczucia braku ulubionych potraw.