× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
poduszka
Informacje

Co warto wiedzieć o poduszkach ortopedycznych do spania?

Dobrej jakości sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Klasyczne poduszki nie zawsze są w stanie zapewnić odpowiednie podparcie, wskutek czego wiele osób boryka się z bólami kręgosłupa czy szyi. Poduszki ortopedyczne do spania mogą pomóc uporać się z tym problemem.

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Poduszka ortopedyczna do spania nie jest skierowana jedynie do osób ze zdiagnozowanymi schorzeniami kręgosłupa. Każdy doceni komfort płynący ze stabilnego podparcia szyi. Osoby śpiące na plecach powinny wybrać nieco niższą poduszkę, natomiast te zasypiające na boku – wyższą. Ważna jest także masa ciała użytkownika. Drobniejsze osoby będą zadowolone z produktów o wysokości do 12 cm, natomiast wysokie, o większej masie ciała – do 15 cm.

Dlaczego warto spać na poduszce ortopedycznej?

Poduszki ortopedyczne do spania mają wiele zalet. Pomagają zachować naturalny kształt kręgosłupa w czasie snu. Odcinek szyjny, a także mięśnie, zostają odciążone, co pozwala zlikwidować bóle głowy oraz karku. Użytkownicy zwracają uwagę na znacznie większą wygodę podczas korzystania z poduszek ortopedycznych do spania.

Jaka powinna być poduszka ortopedyczna?

Poduszki ortopedyczne do spania są dostępne w różnych kształtach, mają różne wypełnienia i wykończenia. Specjalistyczne pianki podpierają głowę i kark, a funkcja „memory” zapewnia ich elastyczność i doskonałe dopasowanie się do potrzeb użytkownika. Takie produkty są rekomendowane m.in. przez fizjoterapeutów. Ich działanie docenią osoby korzystające z rehabilitacji. Mięśnie karku i ramion są mocno eksploatowane na co dzień, a korzystanie z poduszki ortopedycznej do spania daje im wytchnienie. Złagodzone zostają dolegliwości związane z zasypianiem, oddychaniem oraz krążeniem krwi. Oprócz bólu pleców czy napięcia mięśni, może zniknąć także problem chrapania. Istnieją specjalne poduszki do spania na brzuchu, które najczęściej przybierają kształt gwiazdy. Modele dla niemowląt zapewniają prawidłowe ułożenie główki oraz bezpieczeństwo podczas snu i odpoczynku.

Podsumowanie

Problemy z kręgosłupem nie dotyczą jedynie osób ze zdiagnozowanymi schorzeniami. Z poduszek ortopedycznych do spania może skorzystać każdy. Dobry wypoczynek jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia. Zmiana klasycznej poduszki na ortopedyczną pozwoli szybko poczuć różnicę w wygodzie i komforcie. Ulga płynąca z budzenia się bez bólu kręgosłupa czy szyi jest nieoceniona. Dobór poduszki powinien nastąpić w oparciu o indywidualne potrzeby.