× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
przeszczep włosów
Uroda

Czy warto zainwestować w przeszczep włosów?

To prawda, zabieg przeszczepu włosów nie należy do najtańszych. Jednak łysienie androgenowe lub sporadyczne ubytki na skórze głowy to coś, z czym wielu mężczyzn nie chce się pogodzić. Sprawdźmy więc, czy przeszczep włosów się opłaca.

Zalety przeszczepu włosów

Profesjonalna transplantacja włosów dotyczy naszego wyglądu, ale i samopoczucia. Psychologowie podkreślają, że dobry stan owłosienia może znacząco podnieść samoocenę. To z kolei może mieć pozytywny wpływ na naszą pracę oraz życie prywatne. Wprawdzie wielu mężczyzn potrafi się do łysienia dostosować, lecz niektórzy wolą podjąć walkę z problemem. Trzeba jednak rozumieć, że przeszczepione włosy nie są efektem leczenia. Transplantacja to fizyczna ingerencja w skutki łysienia, a nie zapobieganie. Do tego celu mogą się przydać specjalne środki lub szampony przeciw wypadaniu włosów. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj tutaj: https://przeszczczepywlosow.pl/.

Przebieg zabiegu przeszczepu włosów

Wykonania zabiegu przeszczepu włosów w profesjonalnym gabinecie musi zostać poprzedzone konsultacją. Wyspecjalizowany lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, aby określić zakres problemu i jego przyczynę. Łysienie może mieć bowiem podłoże genetyczne, ale nerwowy styl życia również wpływa na stan włosów. Nie bez znaczenia może być dieta lub niezdrowe nawyki. Dlatego lekarz musi dokonać oceny sytuacji przed rozpoczęciem zabiegu.

Ogólnie rzecz biorąc, proces transplantacji włosów polega na pobraniu mieszków włosowych z punktu A i przeniesieniu ich do punktu B, gdzie występują braki. Lekarz dokonuje selekcji. To on podejmuje decyzję, skąd wziąć mieszki. Zabieg jest względnie prosty i opiera się na znieczuleniu miejscowym. Jak już wspomnieliśmy, to fizyczna ingerencja, więc skóra głowy ulega pewnemu naruszeniu.

Czas trwania przeszczepu włosów zależy od indywidualnych przypadków. To samo można powiedzieć o efektach. Niestety, nigdy nie ma stuprocentowej pewności, że mieszki włosowe się przyjmą. Może być i tak, że po zabiegu pacjent nie zauważy żadnej różnicy. Wskaźnik niepowodzeń w najlepszych klinikach wynosi ledwo 2%, aczkolwiek tanie gabinety oznaczają porażkę na poziomie nawet 30%.

Przeszczep włosów metodą FUE

Najbardziej skutecznym zabiegiem jest przeszczep włosów FUE (Follicular Unit Extraction). Charakteryzuje się tym, że nie wymaga skalpela i nie zostawia po sobie żadnych blizn. Podstawowym narzędziem w rękach chirurga jest specjalne urządzenie transplantacyjne. To bardzo minimalna ingerencja w tkankę, co cieszy przede wszystkim pacjentów. Ta metoda przeszczepu włosów pozwala też na wykorzystanie wielu mieszków podczas jednego zabiegu. Efekty, jeśli są pozytywne, są bardzo trwałe. Nowe włosy nie wypadają praktycznie do końca życia.

Wskaźnik zadowolenia po przeszczepie włosów FUE jest względnie wysoki. Tą metodą niweluje się skutki naturalnego wypadania włosów, jak i poparzeń czy chemioterapii. Dotyczy to nie tylko głowy, oczywiście. Wykonanie zabiegu transplantacji włosów może pomóc w przypadku słabego zarostu na brodzie lub utraty brwi.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Z przeszczepem włosów wiążą się dość spore koszty. Jeśli mowa o renomowanej klinice w Polsce, należy się liczyć z wydatkiem rzędu 10.000 zł. Wiele zależy też od miasta. Przeszczep włosów w Warszawie będzie na pewno droższy niż w Rzeszowie, dajmy na to. Wielu Polaków decyduje się również na zabieg w Turcji, który może być tańszy niż w najdroższych gabinetach w kraju. Niemniej wciąż trzeba się liczyć z tym, że straci się kilka tysięcy. Brak gwarancji skuteczności natomiast oznacza pewne ryzyko, które również należy wziąć pod uwagę. Jeśli jednak wszystko pójdzie dobrze, poprawa pewności siebie wydaje się warta wysokiej ceny.