× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
depilacja laserem
Uroda

Depilacja laserowa – Czy jest bolesna

Rynek spa ogółem

W Polsce działa ponad 100.000 salonów piękności. Średnio konsumenci wydają od 80 do 100 złotych na interesującą ich usługę czy zabieg.  Najszybciej rozwijającą się częścią tego przemysłu jest sektor związany z pielęgnacją paznokci oraz depilacją.

Wartość rynku usług kosmetycznych szacowana jest na około 1,5 mld zł rocznie, dodajmy, że wzrost rynku kosmetycznego oscyluje na poziomie 10% rocznie. Związane jest to z tym, że Polacy są coraz bardziej świadomi tego, że należy dbać o zdrowy styl życia, a co za tym idzie o wygląd ciała.

Należy podkreślić, że szczególnie szybko następuje wzrost wartości usług dotyczących depilacji, która staje się coraz popularniejsza zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa polega na usunięciu niechcianego owłosienia z ciała pacjenta, wykonuje ją kosmetyczka w obecności lekarza.  Ta metoda jest bardziej skuteczna w porównaniu z depilacją mechaniczną, z tego względu, że wykorzystywany w niej laser usuwa trwale owłosienie z ciała, kierując wiązkę światła, które nieodwracalnie niszczy włos.

W tym miejscu trzeba dodać, że oprócz foto depilacji depilacja przeprowadzona z wykorzystaniem lasera jest najlepszym zabiegiem, za pomocą którego można pozbyć się niechcianych włosów.

Przygotuj się!

Jak każdy zabieg wymaga przygotowania nie inaczej jest w tym przypadku. Po przeczytaniu listy co należy zrobić, aby się przygotować można trochę się zniechęcić, ale pamiętać należy, że warto ponieść koszty, a to z tego względu, że już na zawsze zbędne owłosienie zostanie trwale usunięte!

 • Nie stosować samoopalaczy na około 2 tygodnie przed zabiegiem.
 • Nie używać depilatora elektrycznego na włosach, które będą usuwane do około dwóch miesięcy -ciało, cztery tygodnie twarz.
 • Nie używać kremów do depilacji na miesiąc przed zabiegiem,
 • Nie przyjmować leków rozrzedzających krew,
 • Nie pić herbat ziołowych, a szczególnie naparów z dziurawca i nagietka,
 • Odpowiednio pielęgnować skórę, aby nie dopuścić do jej przesuszenia i podrażnienia,
 • Nie stosować peelingów,
 • Nie przyjmować antybiotyków (2 tygodnie przed),
 • Nie używać maści, które zawierają retinol,
 • Ogolić włosy, które będą usunięte potrzebne jest to do tego, aby skóra nie uległa podrażnieniu, (dzień przed zabiegiem).
 • Zrezygnować z makijażu w dzień zabiegu.

Co, gdzie, kiedy?

Zabiegi wykonywane są w gabinetach kosmetycznych przez wykfalifikowanych specjalistów. Jednym z takich gabinetów jest Klinika Proclinic we Wrocławiu, która oferuje zabieg depilacji laserowej przy zastosowaniu najnowszych technologii i sprzętu.

Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, a laser, którym jest przeprowadzany należy do najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie. Klinika Proclinic istnieje już od ponad siedmiu lat i przeprowadziła ponad 16000 zabiegów a oferta depilacji laserowej znajduje się pod adresem https://proclinic.pl/depilacja-laserowa/.

.