× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
stosunek przerywany
Porady

Wady i zalety stosunku przerywanego

Wiele osób traktuje stosunek przerywany jako środek antykoncepcyjny. Prawda jest jednak taka, że ma on niską skuteczność i może zakończyć się wpadką. Warto również wiedzieć o tym, że taki stosunek może doprowadzić do wielu zaburzeń oraz nerwic na tle seksualnym. Poniżej dowiesz się więcej na temat wad oraz zalet stosunku przerywanego.

Czym jest stosunek przerywany?

Jego działanie jest proste. Polega on na przerwaniu stosunku przez mężczyznę wyjmującego członka z pochwy tuż przed wytryskiem. Dzięki temu ejakulacja ma mieć miejsce poza pochwą, przez co plemniki nie przedostają się do dróg rodnych kobiety. Dlatego wiele osób wykorzystuje taki stosunek jako środek antykoncepcyjny.

Niektórzy nawet jeszcze bardziej zmniejszają ryzyko ciąży i łączą stosunek z kontrolowaniem dni płodnych. Oczywiście stosunek przerywany nie daje gwarancji zminimalizowania ryzyka zajścia w ciążę. Niektórzy mężczyźni przed wytryskiem mają preejakulat. Jest to lekka oraz śluzowata substancja, która powstaje na skutek silnego podniecenia. W tej wydzielinie często znajdują się plemniki. Ich ilość jest niewielka, jednak jest wystarczająca, aby doszło do zapłodnienia.

Zalety stosunku przerywanego

Stosunek przerywany ma o wiele więcej wad niż zalet. Wiele osób wykorzystuje go jako środek antykoncepcyjny. Pary cenią go sobie, ponieważ jest on darmowy. Nie trzeba więc brać żadnych tabletek czy kupować prezerwatyw. Niektórzy decydują się także na taki ruch, ponieważ jest to metoda naturalna w przeciwieństwie do antykoncepcji hormonalnej. Możliwe jest także zbliżanie przez cykl menstruacyjny, nie biorą pod uwagę dni płodnych.

Wady stosunku przerywanego

Decydując się na taki seks, partner musi wykazać się refleksem oraz umiejętnością kontrolowania swojego orgazmu. Podczas stosunku przerywanego liczy się tak naprawdę każda sekunda. Jeżeli mężczyzna wyjmie członka z pochwy za późno, sperma może dostać się do narządów rodnych kobiety. Przerwanie stosunku może również wiązać się z ryzykiem zarażenia się chorobami przenoszonymi drogami płciowymi.

Wielu mężczyzn aby osiągnąć maksymalne podniecenie podczas stosunku, musi dojść do wytrysku. Dlatego przerwanie stosunku będzie wiązało się z brakiem czerpania całkowitej przyjemności ze zbliżenia. Stosunek przerywany może prowadzić do zaburzeń seksualnych. Często cierpią na nie kobiety, które obawiają się, że ich partner wyjmie członka za późno. Przez to, że myślą one tylko o tym, czy mężczyzna wyjmie w czasie swojego członka sprawia, że nie czerpią one przyjemności ze stosunku. W niektórych przypadkach taki stosunek powoduje także napięcie oraz dystans pomiędzy parą.

Podsumowanie

Nie powinniśmy uważać stosunku seksualnego jako darmowy środek antykoncepcyjny. Nie daje on żadnej gwarancji, że partnerka nie zajdzie w ciążę. Co więcej, stosunek też wiąże się z wieloma innymi wadami. Warto więc dobrze się zastanowić przed zdecydowaniem się na taki seks. Możesz także spróbować urozmaicić stosunek poprzez różnego gadżety erotyczne, np. bicze splecione z rzemieni https://sexactive.pl/pejcze-i-bicze-skorzane