× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Układ krążenia

Strukturalny obrzęk limfatyczny.

Jeśli z jakiegoś problemu mamy do czynienia z wieloma dolegliwościami to z pewnością warto sprawdzić, czy nie chorujemy na jakąś poważną przewlekłą chorobę, która może powodować tak zwany obrzęk, który lokalizuje się w okolicach naczyń limfatycznych. Można powiedzieć, że występowanie tego typu zmian świadczy o nieprawidłowym funkcjonowaniu całego układu limfatycznego przez to wszystkie substancje toksyczne, zamiast zostać wydalone z organizmu, pozostają w nim, przez co tworzy się charakterystyczny obrzęk. Trzeba przyznać, że jest to poważny problem, który wymaga właściwego rozwiązania dlatego też nic dziwnego, że w wielu przypadkach obrzęk limfatyczny może w dużej mierze ograniczyć naszą ruchomość co stanowi poważne zagrożenie dla każdej osoby.

Uszkodzenie naczyń prowadzi do poważnego obrzęku kończyny.

W ten sposób może nastąpić do uszkodzenia węzłów chłonnych czy też całego układu krążenia co może mieć bardzo fatalne konsekwencje dla zdrowia. Nic więc dziwnego, że w takim przypadku obrzęk limfatyczny należy traktować poważnie a wszystkie substancje, które gromadzą się w tkance podskórnej, powinny zostać jak najszybciej we właściwy sposób usunięte tak, aby nie dochodziło do ponownego nagromadzenia toksyn w organizmie. Można powiedzieć, że tego typu problemy bardzo często wywołane są poprzez zmiany hormonalne, jednak w wielu innych przypadkach kwestia leży po stronie przewlekłej chorobie żył, która w istotny sposób wpływa na zaburzenie układu limfatycznego, co powoduje taki, a nie inny obrzęk, który występuje w określonej części nogi.