× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
holter ciśnieniowy
Układ krążenia

Jak ważny w profilaktyce naszego zdrowia jest holter ciśnieniowy?

Bardzo często zapominamy o tym, że zdrowie mamy tylko jedno. Nie dbając o nasz organizm i codzienne, dobre nawyki powodujemy wielkie spustoszenie, które z czasem może przerodzić się w problemy ze zdrowiem. Wiele osób zaczyna to rozumieć dopiero, gdy jest już zdecydowanie za późno. Pamiętajmy, że zawsze lepiej jest zapobiegać chorobom i dolegliwościom niż je leczyć, dlatego odpowiednia profilaktyka jest tak ważna. Jeżeli należysz do grupy osób, które nie wiedzą od czego zacząć zdrowy tryb życia to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Może Ci wiele wyjaśnić i pomóc podjąć decyzję ważne dla Twojego zdrowia. Dowiesz się między innymi, czym jest holter ciśnieniowy i jad dbać o swoje zdrowie.

Czym jest holter ciśnieniowy i kiedy się go stosuje?

Odpowiednia profilaktyka jest bardzo ważna w kontekście utrzymania odpowiedniego stanu zdrowia naszego organizmu. Początek przygody z systematycznymi badaniami powinniśmy zacząć od wizyty u naszego lekarza rodzinnego. To on bowiem może nam podpowiedzieć, od których badań zacząć i gdzie się na nie zapisać. Pamiętajmy, że decydując się na ten krok powinniśmy go kontynuować co roku by zawsze mieć pewność, że nasze ciało jest w odpowiednim stanie. Jednym z pierwszych badań jakie przyjdzie nam wykonać jest holter ciśnieniowy. Jego zadaniem jest wykrycie nieprawidłowego działania serca, które może objawiać się tylko w konkretnych warunkach np.: podczas snu lub aktywności fizycznej. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się o nieprawidłowościach takich jak: zaburzenia rytmu serca, zaburzenia ukrwienia mięśnia sercowego, zaburzenia przewodzenia przedsionkowo – komorowego.

Pamiętajmy, że holter ciśnieniowy może pomóc nam wykryć wiele zaburzeń, jednak to nie jedyna jego funkcja. Bardzo często za jego pomocą sprawdza się prawidłowe działanie urządzeń wszczepianych do serca. To bardzo ważne w kontekście prowadzenia profilaktyki i leczenia wielu schorzeń związanych z tym organem. Innym ważnym aspektem jest również fakt, że holter ciśnieniowy służy do sprawdzenia czy omdlenia lub kołatanie serca może być powiązane z nieprawidłowym działaniem tego organu czy wynika z innych dolegliwości. Jak widać możliwości wykorzystania tego badania jest naprawdę wiele. Regularne wykorzystywanie go do profilaktyki zdrowotnej powinno być naszym zadaniem, może bowiem zwiększyć nasze szanse na zdrowe i długie życie.

Jak zadbać o swój organizm w codziennym natłoku spraw?

Podczas codziennego pośpiechu bardzo często zapominamy o tym, że zdrowie mamy tylko jedno. Prowadzi to do wielu komplikacji i może mieć decydujący wpływ na nasze życie. Warto o tym pamiętać szczególnie podczas pielęgnowania złych nawyków. Wiele osób zastanawia się skąd czerpać zdrowie, energię i pozytywne nastawienie do życia. Odpowiedzi może być kilka. Jednym z kluczowych aspektów jest bowiem aktywność fizyczna, która powinna występować u każdego człowieka systematycznie. Pamiętajmy, że każdy rodzaj aktywności może być dla nas dobry. Świetnie sprawdzi się siłownia, basen, bieganie, joga czy inna jej forma. Najważniejsze by cokolwiek wybierzemy działo się systematycznie. To pozwoli nam odpowiednio zadbać o nasz organizm i zbudować pozytywne nastawienie na kolejne dni.

Drugim elementem powinno być sporządzenie odpowiedniej diety. W tym celu warto udać się do specjalisty jakim jest dietetyk. Wspólnie macie szansę stworzyć jadłospis na kilka najbliższych miesięcy. W przyszłości ta wiedza i doświadczenie może pomóc Ci robić to samemu. Jesteśmy tym, co jemy, warto o tym pamiętać. Bardzo wiele w naszym organizmie zależy bowiem od jedzenia. Odpowiednie posiłki mogą mieć więc zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Jeżeli połączymy to z aktywnością fizyczną to będziemy na dobrej drodze do zadbania o naszą kondycję i samopoczucie. Pamiętajmy jednak, że to nie wszystko. Chcąc odpowiednio dbać o zdrowie powinniśmy również systematycznie się badać. Odpowiednie profilaktyka może zdziałać cuda. Zawsze lepiej jest zapobiegać chorobom i urazom niż je leczyć. Idąc tą myślą możemy zapobiec wielu problemom, które z biegiem lat mogą nas dopaść.