× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
aktywny letni wypoczynek
Informacje

Aktywny letni wypoczynek

W końcu nadeszło długo wyczekiwane przez nas wszystkich lato, a wraz z nim przepiękna pogoda. Słońce za oknem, wysokie temperatury i całkowicie bezchmurne niebo zdecydowanie zachęcają do tego, żeby w końcu wyjść z domów oraz biur. Tym bardziej że większość z nas na co dzień prowadzi siedzący tryb życia, a ostatnie miesiące spędziła przed laptopem wykonując swoje zawodowe obowiązki czy oglądając filmowe nowości. Czas to w końcu zmienić! Regularna aktywność fizyczna jest konieczna do utrzymania organizmu w doskonałej kondycji i wcale, wbrew temu, co wiele osób uważa, nie musi oznaczać chodzenia na siłownię czy zajęcia fitness. Możliwości jest dużo więcej i doskonale sprawdzą się one jako urozmaicenie wakacyjnych planów. Podczas urlopu nie zapominaj zatem nie tylko o odpoczynku, ale również odnalezieniu przyjemności w sporcie.

Górskie wędrówki

Chociaż wielu osobom na myśl o górach do głowy przychodzą wyłącznie zimowe wyjazdy na narty czy snowboard, to są one równie dobrym kierunkiem na wakacje. Tym bardziej, jeśli chcemy spędzić je w aktywny sposób przy jednoczesnym poznaniu wyjątkowych tradycji lokalnych. Wytyczonych szlaków o różnych poziomach zaawansowania nie brakuje, dlatego każda osoba znajdzie nie jeden, a co najmniej kilka dopasowanych do własnych możliwości. Tych zresztą nie należy przeceniać. Przechodzenie przez kolejne wzgórza i doliny dostarcza malowniczych widoków, których nie znajdzie się nigdzie indziej. Wszystko to umożliwia odetchnięcie pełną piersią i naładowanie baterii na kolejne miesiące. Po powrocie z gór można skorzystać z bogatej oferty pobliskich miejscowości. Nie brakuje w nich muzeów, restauracji z lokalną kuchnią czy term, w których można odpocząć po aktywnej wędrówce.

Obóz sportowy dla dorosłych

Niezwykle często zdarza się, że zimą zdemotywowani chłodem i wcześnie zachodzącym słońcem całkowicie porzucamy aktywność fizyczną. Zresztą bardzo często właśnie przez z tego powodu w lato wchodzimy z kilkoma nadprogramowymi kilogramami oraz szkodliwymi dla zdrowia nawykami. Dlatego, kiedy nadchodzi lato i okazja na spędzenie kilku dni poza miastem, dobrze jest wybrać się na wczasy odchudzające. Jest to okazja nie tylko na schudnięcie, ale również na odkrycie nowych dyscyplin sportowych i nawiązanie kolejnych przyjaźni. Profesjonalna kadra składająca się z trenerów oraz dietetyków przygotowuje indywidualny plan dla każdego uczestnika, oczywiście przy uwzględnieniu jego kondycji oraz celów. Dzięki temu, chociaż większość zajęć odbywa się w grupie, każdy pracuje na zrealizowanie własnych postanowień. 

Aktywne zwiedzanie

Żeby spędzić swoje wakacje w aktywny sposób nie trzeba wyjeżdżać na obóz sportowy dla dorosłych. Możliwości jest więcej, a przy tym nie trzeba rezygnować z poznawania nowych miast oraz kultur. Na całym świecie znajdują się miejsca wyjątkowe, o których zobaczeniu marzymy przez wiele lat. Są to największe europejskie stolice, egzotyczne wyspy czy tajemnicze zakątki odległych państw. Chociaż na pozór są to miejsca całkiem od siebie inne, to łączy je wyjątkowość, która od dawien dawna przyciąga turystów. Odwiedzając takie miejsca, należy nastawić się na zwiedzanie wszystkich najważniejszych atrakcji. Warto przy tym pamiętać o codziennej dawce ruchu, dlatego zrezygnuj z jazdy samochodem i postaw na piesze lub rowerowe wycieczki. Będąc w nadmorskiej miejscowości, spróbuj windsurfingu lub nurkowania, a w dużym mieście pójdź na basen na świeżym powietrzu bądź skorzystaj z innej atrakcji, dzięki której rozładujesz swoje pokłady energii.