× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Drenaż limfatyczny po liposukcji
Informacje

Drenaż limfatyczny po liposukcji

Jednym ze sposobów pozbycia się tkanki tłuszczowej jest liposukcja. Wykonuje się ją często u kobiet borykających się z lipoedemą (lipodemią), czyli obrzękiem tłuszczowym. Najczęściej taka forma zabiegu wykonywana jest na udach, na łydkach, ramionach jak również i na brzuchu. Z racji tego, iż jest to zabieg inwazyjny, bowiem ingeruje w tkankę podskórną, wymaga zarówno odpowiedniego przygotowania, jak również i postępowania już po samym zabiegu. 

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, przy jednoczesnym zminimalizowaniu skutków ubocznych, należy postawić na profesjonalne podejście do całego zabiegu. Kluczowe znaczenie ma między innymi odzież uciskowa, jak również i to, o czym chcielibyśmy dziś wspomnieć – drenaż limfatyczny.

Jak postępować przed zabiegiem liposukcji?

Istotne znaczenie odgrywa odpowiednie przygotowanie się do samego zabiegu. Większość osób, które decydują się na liposukcję, walczą przede wszystkim z obrzękiem lipidowym (lipodemią). Idealnie byłoby więc wdrożyć stosowną terapię już przed zabiegiem. Jest to noszenie rajstop kompresyjnych wraz z zastosowaniem drenażu limfatycznego, który to doskonale jest w stanie przygotować ciało do samej liposukcji.

Co składa się na terapię przed zabiegową?

Takie działanie ma przede wszystkim na celu pobudzenie komórek, a następnie odpowiednie ich uelastycznienie, co w konsekwencji pozwala pozbyć się obrzęków limfatycznych. Zabiegi pozwalają wygładzić tkanki i odpowiednio je rozluźnić. Poprzez wykonywany drenaż limfatyczny w Warszawie, pobudzone są do pracy węzły chłonne, które to odpowiedzialne są za odprowadzenie obrzęku i chłonki. Węzły chłonne filtrują większą ilość limfy przez co aktywują układ limfatyczny do pracy.

Na czym polega terapia po zabiegu liposukcji?

Jeśli decydujemy się na liposukcję, istotne znaczenie ma odpowiednie podejście i działania tuż po jej wykonaniu. Ważną rolę odgrywa noszenie odzieży kompresyjnej 24h, a także wspomniany właśnie drenaż limfatyczny. Najważniejsze jest to, aby wykonać go jak najszybciej, najlepiej przed upływem dwóch tygodni po wykonaniu liposukcji. Poprzez takie działania, z jednej strony można zapewnić ciału prawdziwy relaks, z drugiej zaś strony pobudzić układ limfatyczny do jeszcze większej pracy, tak, aby odprowadzał on nadmiar limfy, jednocześnie też szybciej pozbywając się wszelkich siniaków i wylewów podskórnych.

A oprócz samego drenażu, w skład działań pozabiegowych wchodzi również:

 • masaż blizn
 • opracowanie powięzi
 • masaż aparatem Aquavibron
 • masaż i techniki powięziowe

Dlaczego drenaż limfatyczny odgrywa tak istotną rolę?

Korzyści wynikających ze stosowania masażu limfatycznego po liposukcji jest bardzo dużo. To co jest ważne to fakt, że manualny drenaż limfatyczny nie boli. Są to bardzo delikatne ruchy, zdecydowanie niebolesne. Największymi zaletami są więc między innymi:

 • redukcja obrzęków po operacji
 • wygładzenie tkanek
 • modelowanie sylwetki
 • zagęszczanie się skóry
 • wyrównanie kolorytu skóry
 • przywrócenie prawidłowego czucia w skórze
 • ochrona przed powstaniem martwicy skóry

O czym należy pamiętać po zabiegu liposukcji?

Bardzo ważną rolę odgrywa to, aby po zabiegu liposukcji, wykonywać delikatne ćwiczenia przeciwzakrzepowe, a więc poruszanie stopami czy zginanie i prostowanie kolan. W ten bowiem sposób nie dopuszcza się do zastojów krwi żylnej, mogącej doprowadzić do zakrzepicy. Ponadto, kluczowe znaczenie mają ćwiczenia oddechowe, a więc głębokie i spokojne oddechy, które i uspokajają i usprawniają przepływ krwi i limfy. I oczywiście nie można zapomnieć także o diecie, a więc o zbilansowanych, pełnowartościowych posiłkach, które dostarczą odpowiednie wartości odżywcze. Należy więc ograniczyć węglowodany, bowiem one właśnie przyczyniają się do stanów zapalnych w organizmie. Lepiej postawić na dobre białko i zdrowe tłuszcze roślinne.

Jedno jest pewne – liposukcja jak najbardziej działa i jest ona w stanie zapewnić naprawdę spektakularne efekty, ale tylko wtedy, jeśli w sposób profesjonalny podejdzie się do tego zadania, a więc odpowiednio wcześniej przygotuje się organizm na taką formę zabiegu, a także i zadba się o niego tuż po jego wykonaniu.

Zapraszamy do gabinetu Evital Rehabilitacja

NASZ ADRES
ul. Rudnickiego 3a lok 16 H
01-858 Warszawa

DANE KONTAKTOWE
+48 515 446 411
kontakt@evitalrehabilitacja.pl