× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
mięso ekologiczne
Dieta

Czym jest mięso ekologiczne?

Ekologiczne mięso to bardzo smaczny i zdrowy produkt, który posiada wszelkie niezbędne certyfikaty, które potwierdzają jego ekologiczne pochodzenie oraz produkcję. Jakie są ich zalety? Dlaczego warto je spożywać?

Co to jest mięso ekologiczne?

Mięso ekologiczne to mięso, które wytwarza się z zachowaniem bardzo rygorystycznych i konkretnych norm. Zalicza się do nich unikanie szkodliwych substancji, takich jak konserwanty, sztuczne barwniki czy polepszacze smaku. Ponadto stosuje się tylko i wyłącznie naturalne przyprawy. Czym charakteryzuje się ekologiczne mięso? Mięsna paczka tego rodzaju, którą można kupić w sklepach stacjonarnych, z dostawą do domu lub internetowych, jest przede wszystkim smaczna i zdrowa, a przy tym została wyprodukowana w sposób przyjazny środowisku naturalnemu, które nas otacza. Ekologiczne mięso może być każdego rodzaju – wołowe, wieprzowe czy drobiowe.

Świeże mięso – dostawa do domu

Wśród klientów coraz większym zainteresowaniem cieszy się usługa – świeże mięso dostawa do domu. Polega ona na tym, że klient wybiera w aplikacji czy na stronie internetowej sklepu co powinna zawierać jego mięsna paczka i po prostu zamawia takie zakupy z dostawą do domu. Nie w każdym sklepie stacjonarnym można znaleźć wysokiej jakości ekologiczne produkty z odpowiednimi certyfikatami, które potwierdzają jego pochodzenie oraz produkcję. Dobrym pomysłem jest więc znalezienie sklepu, który oferuje ekologiczne mięso dostawa do domu. Zakup ekologicznych produktów – nie tylko mięs – w sklepie online jest bardzo łatwe, szybkie i wygodne. Nie trzeba wychodzić z domu, aby kupić wszystko to, czego się potrzebuje, nie trzeba również szukać wśród półek pożądanych produktów, które ciągle zmieniają swoje miejsce, aby zatrzymać klienta dłużej w sklepie – wystarczy użyć wyszukiwarki. Po dokonaniu zakupów wystarczy poczekać na kuriera z przesyłką. Za pomocą paru kliknięć nawet w środku nocy w piżamie można przygotować zapas zdrowego, świeżego i bardzo smacznego mięsa dla całej rodziny z dostawą do domu. Co ważne, taka usługa jest bardzo bezpieczna, ponieważ mięso jest przewożone w specjalnym samochodzie, w którym obniża się temperaturę na czas przejazdu z towarem. Oznacza to tyle, że bezpieczniej zdecydować się na opcję ekologiczne mięso dostawa do domu niż samemu kupić w upalny dzień mięso i zapakować je do nieschłodzonego bagażnika w swoim zwykłym samochodzie osobowym.

Mięso ekologiczne w Unii Europejskiej

Wszelkie BIO produkty wytwarzane na terenie Unii Europejskiej muszą być produkowane według rygorystycznych wymogów. Ekologiczne mięso pochodzi z ekologicznej hodowli, co oznacza, że jest ona prowadzona bezstresowo, do karmienia zwierząt wykorzystuje się tylko naturalne paszy i nie stosuje się antybiotyków czy suplementów wzrostu. Dzięki przestrzeganiu takich rygorystycznych zasad, nie tylko mięso jest ekologiczne, ale jego produkcja jest przyjazna środowisku. Potwierdzeniem spełnienia wszelkich norm jest certyfikat ekologiczności.