× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
dieta pudełkowa
Dieta

10 dobrych nawyków, które wyniosłam z diety pudełkowej

Co pozytywnie wpłynęło na moje odżywianie dzięki diecie pudełkowej? Jakie nawyki odkryłam? Poniżej przedstawiam szczegóły.

1. Kanapki z pastą warzywną w miejsce masła

Na początku wydawało mi się to dziwne, że do pieczywa nie dodaje się masła. Zwykle na kanapki nakładałam masło, a potem dodawałam inne składniki. Masło było podstawą w moim życiu, a chleb bez masła wydawał mi się suchy. Nauczyłam się, że masło nie jest konieczne i że można bez niego smacznie zjeść. Śniadania z pieczywem nie były serwowane na diecie pudełkowej wygodnadieta.pl. Okazało się, że taki rodzaj śniadania jest możliwy. Do pieczywa często dodawane były warzywne smarowidła kanapkowe, które w połączeniu ze świeżymi warzywami tworzyły pyszne połączenie.

2. Chleb – nie jest niezbędny do każdego śniadania

Śniadania przed dietą pudełkową składały się głównie z jajecznicy z masłem lub chleba, ewentualnie kanapek, czy owsianki w różnej postaci. Chleb jadłam na kolację, jeśli nie jadłam chleba na śniadanie. Dieta pudełkowa nauczyła mnie, że chleb nie jest czymś, co powinno się jeść codziennie. Chleb możesz zastąpić jajkami, domowymi pasztetami warzywnymi, omletami, sałatkami.

3. Chleb – w małych ilościach i różnorodny

Chleb, który był zawarty w diecie pudełkowej, występował w różnych formach: mógł to być chleb razowy lub chleb pumpernikiel. Ważne było też to, że chleb nie był głównym składnikiem posiłku, ale dodatkiem. Przed dietą pudełkową jadłam bardzo dużo chleba razowego. Pokazała mi ona jednak, że chleb można ograniczyć w moich posiłkach. Zamiast chleba można jeść więcej świeżych warzyw jako dodatek do posiłku.

Sprawdź: Dieta pudełkowa – czy warto? Czy jest zdrowa i opłacalna?

 4. Dodatki do śniadania – Warto wybierać coś więcej niż pomidor i ogórek

Starałam się jeść jak najwięcej świeżych, surowych warzyw na co dzień, ale okazało się, że wolę takie warzywa jak pomidor, ogórek i czerwona papryka. Różnorodność warzyw, które były dodawane do śniadania w diecie pudełkowej obejmowała seler naciowy, marchew i czerwoną paprykę, ogórki i pomidory, rzepę, pomidorki koktajlowe, pomidory, rzepę i seler naciowy. To przemówiło do mojego gustu i uświadomiło mi, że potrzebuję więcej różnorodności w moich warzywach. Dieta pudełkowa jest świetna do urozmaicania codziennych posiłków.

5. Muffinki warzywne i pasztety warzywne można zrobić w domu

Każdego dnia czekały na Ciebie pyszne posiłki i przekąski. Pasztet warzywny był świetnym dodatkiem do moich śniadań. Niestety przed dietą pudełkową nigdy nie mogłam jeść tego typu. Po zakończeniu diety pudełkowej na pewno dodam do menu domowe pasztety. Po upieczeniu mogą być świetnym dodatkiem do każdego posiłku. Obecnie zbieram przepisy na domowe pasztety, które będę wypróbowywać.

6. Spożywanie pięciu posiłków dziennie jest lepsze niż trzech

Ja zazwyczaj jem trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad i kolację. Podczas diety pudełkowej jadłam pięć posiłków dziennie: śniadanie, obiad, kolację, podwieczorek i kolację. Ten sposób odżywiania dobrze mi służył. Szczególnie pomocne okazało się dla mnie drugie śniadanie. Dzięki temu, że drugie śniadanie zjadłam 3 godziny po śniadaniu, nie czułam głodu w oczekiwaniu na obiad. Myślę, że jedzenie drugiego śniadania stanie się stałym elementem mojej diety.

7. Nie podjadanie między posiłkami – dobre dla metabolizmu

Podjadanie między posiłkami to dla mnie częsty problem i jeden z moich największych problemów ze zdrowym odżywianiem. Moja córka je więcej stałych pokarmów i unika tego, co dla niej przygotowuję, więc ciężko jest zrezygnować z podjadania. Czasem ze strachu przed marnowaniem jedzenia, zjem to, co dla niej przygotuję. To jest coś, co każda mama dobrze zna. Podczas diety pudełkowej było mi łatwiej nie podjadać, bo wiedziałam, że to daremne. W diecie pudełkowej było pięć posiłków, więc wolałam poczekać z jedzeniem, zanim coś przekąsiłam. Mój metabolizm przyspieszył, gdy jadłam konsekwentnie i jadłam co trzy godziny.

8. Brak deseru po obiedzie jest możliwy

Zwykle nie jem deseru po obiedzie. To mały nawyk, ale stwierdzam, że nie jem zbyt dużo deseru. Na przykład kilka kostek czekolady. Moje desery mają zdecydowaną przewagę. Często robię w domu domowe trufle lub wypieki bez cukru. Podczas stosowania diety pudełkowej raz zdarzyło mi się zjeść deser. Zazwyczaj był to podwieczorek i pojawiał się jako zdrowsza przekąska, np. jaglane brownie lub migdałowe ciasteczka. Czasami na podwieczorek nie było dostępnych zbyt wiele słodkości. To też było w porządku. Wiedziałam, że zamiast tego zdecyduję się na zdrową sałatkę lub ciepłą zupę.

9. Rośliny strączkowe są ważną częścią diety wegetariańskiej

Nie jem mięsa na co dzień i preferuję produkty pochodzenia roślinnego. Moja dieta zawiera produkty mleczne, ale nie piję mleka krowiego. Zastępuję je napojami roślinnymi. Diety na wygodnadieta.pl są nadzorowane przez dietetyków. W diecie wegetariańskiej zauważyłam strączki w dużych ilościach. To uświadomiło mi, że powinnam wybierać posiłki, które zawierają strączki. Są one pełne niezbędnego białka i sycące.

10. Planowanie pożywnych posiłków jest kluczem do sukcesu

Najlepszą rzeczą w diecie pudełkowej jest to, że możemy zlecić komuś innemu planowanie posiłków. To było świetne rozwiązanie, bo dzięki temu mogłam skupić się na pracy i wychowaniu córki. Po zakończeniu diety pudełkowej myślę, że będę bardziej skupiać się na planowaniu posiłków. Jeśli nie na cały tydzień, to przynajmniej na następny dzień. Dzięki temu będę wiedziała, że nie będę głodna. Czasem wystarczy dzień wcześniej przygotować sobie porcję kaszy gryczanej/gryczanego greka. Jest to ogromne ułatwienie, jeśli potrzebujesz szybkiego posiłku na następny dzień. Dodaj trochę oliwy z oliwek, suszonych pomidorów i pestek dyni, aby stworzyć pożywny posiłek.

Podsumowanie

Dieta pudełkowa może pomóc Ci rozpocząć zdrowe nawyki. Pokazały mi one lepszy sposób odżywiania i pomogły dostrzec, co robię źle. Ta dieta nie zmieniła moich nawyków żywieniowych, dlatego jestem całkiem zdrowa. Ta dieta może być przydatnym przewodnikiem dla kogoś, kto nie jest w dobrym kierunku z odżywianiem.