× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
SPA
Informacje

Dobre SPA niedaleko Warszawy – podpowiadamy!

Życie w wielkim mieście i nawał codziennych obowiązków sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni wigoru. Nie zawsze mamy czas, aby wybrać się na dłuższe wakacje. Jeśli mieszkasz w Warszawie i szukasz chwili wytchnienia, pomyśl o SPA w hotelu położonym w bliskim sąsiedztwie miasta. Weekend, lub nawet kilka godzin spędzonych w leśnym zaciszu w połączeniu z masażami, zabiegami wellness, pływaniem w basenach i kąpielą w jacuzzi mogą zdziałać prawdziwe cuda. 

1. SPA pod Warszawą, w dolinie Wkry

2. Zabiegi SPA i wellness

3. Hodowla konika polskiego

SPA pod Warszawą w dolinie Wkry  

Wystarczy godzina jazdy samochodem, aby znaleźć się w luksusowym  czterogwiazdkowym hotelu, położonym pod Warszawą, pośrodku lasów w pradolinie Wkry. Jeśli chcesz zapewnić sobie szybką regenerację sił, relaks odpoczynek od nawału zajęć, oraz smaczne i zdrowe posiłki oparte na lokalnych produktach, pomyśl o hotelu BoniFaCio w SPA&Sport Resort, ukrytym na leśnej polanie, nieopodal Sochocina. Hotel dysponuje 55 pokojami, zapleczem sportowym i centrum SPA. To świetne miejsce na weekendowy wypad we dwoje, z rodziną lub przyjaciółmi, oraz imprezy okolicznościowe i firmowe eventy. 

Zabiegi SPA i wellness 

Goście hotelowi mają do dyspozycji kompleks rekreacyjny z basenem krytym, olimpijskim basenem odkrytym, brodzikiem dla dzieci, sauną fińską, turecką łaźnią parową i jaccuzi. Mogą także skorzystać z zabiegów na twarz i ciało w centrum odnowy biologicznej. Do wyboru są zabiegi oczyszczające, nawilżające i rozświetlające. Na uwagę zasługują tu liftingi dla skóry dojrzałej, japoński masaż twarzy Kobido, czy zabiegi kosmetyczne dla cery suchej. Strefa SPA oferuje gościom różne rodzaje masaży relaksujących, wyszczuplających i pielęgnujących, w tym masaż gorącymi kamieniami lub przy użyciu wosku świecy. Ciekawą propozycją są rytuały rodem z marokańskiego hammamu. Rytuał zaczyna się od wizyty w łaźni parowej, po którym następuje masaż pianą z naturalnego czarnego mydła i peeling włóknem sizalowym. Na koniec, w skórę wmasowywane są aromatyczne olejki. Warto także zafundować sobie serię zabiegów z użyciem afrykańskiej glinki rasul. Hotel oferuje specjalne pakiety SPA i wellness dla par, oraz przyjaciółek, które chcą spędzić niezapomniane chwile tylko w swoim towarzystwie. 

Hodowla konika polskiego

Wizyta w BoniFaCio jest także gratką dla miłośników koni. Przy hotelu znajduje się bowiem hodowla koników polskich. Jest to chów tabunowy, co oznacza, że stado składa się z przewodzącego ogiera, kilku klaczy oraz źrebiąt. Koniki regularnie biorą udział w wystawach i championatach, na których zdobywają nagrody. Z lekcji jazdy konnej mogą skorzystać zarówno początkujący, jak i zaawansowani. Zajęcia odbywają się na placu treningowym, oraz na leśnych ścieżkach i łąkach nad Wkrą. Nad bezpieczeństwem amatorów jeździectwa czuwają wykwalifikowani instruktorzy.