× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
PPdiagnostyka - prywatna pracownia tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego w Poznaniu
Informacje

Gdzie wykonać rezonans magnetyczny oraz tomografię komputerową?

Rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa to specjalistyczne badania, które zlecane są przez lekarzy w bardzo różnych przypadkach. Niestety na badanie tego typu często trzeba długo czekać, jeśli chcemy zrobić je w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Dlatego coraz więcej pacjentów decyduje się na samodzielne wykonanie tego rodzaju badania w prywatnych placówkach. Gdzie szukać informacji oraz cennika dotyczącego rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej? Jak znaleźć miejsca, gdzie możemy wykonać te specjalistyczne badania?

PPdiagnostyka - prywatna pracownia tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego w Poznaniu

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • ile może kosztować badanie rezonansem magnetycznym
  • gdzie zrobić tomografię komputerową w Poznaniu

Badanie tomografii komputerowej różnych części ciała wykonujemy na zlecenie lekarza specjalisty – potrzebne jest skierowanie. Badanie rezonansem magnetycznym nie wymaga skierowania. Powodów do wykonania takiej diagnostyki może być bardzo wiele. Rezonans magnetyczny bądź tomografię komputerową możemy wykonać w ramach badania całego ciała bądź konkretnego organu lub części ciała. Wyspecjalizowane placówki posiadające odpowiedni sprzęt medyczny oferują tego rodzaju badanie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub w ramach prywatnego sektora świadczeń usług medycznych. Takie badanie może kosztować kilkaset złotych, a na jego wyniki nie musimy długo czekać. Jak znaleźć miejsce, gdzie wykonamy takie badanie?

PPdiagnostyka Poznań tomografia komputerowa

Na czym polega tomografia komputerowa?

Tomografia komputerowa to wysokospecjalistyczne nieinwazyjne badanie wykorzystujące promienie jonizujące jakim jest promieniowanie rentgenowskie wraz ze specjalistycznym sprzętem komputerowym do obrazowania naszego ciała. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi oraz wspomnianemu promieniowaniu specjaliści dokonują przekrojowego zobrazowania naszych organów wewnętrznych, w tym mięśni oraz kości. Dzięki temu uzyskują pełen obraz i mogą znaleźć zmiany oraz anomalie we wnętrzu naszego ciała. Za pomocą odpowiednio skierowanej wiązki rentgenowskiej w trakcie tomografii komputerowej otrzymujemy wiele obrazów naszego ciała wykonanych pod różnym kątem. W ten sposób specjaliści mogą wyłapać nawet najmniejsze zmiany dotyczące naszych organów wewnętrznych, naczyń krwionośnych, mięśni oraz kości. Badanie to jest stosowane w różnego typu diagnostyce oraz schorzeniach m. in. w leczeniu onkologicznym. Takie badanie może obejmować różne części naszego ciała. Tomografia komputerowa jest możliwa między innymi poprzez wykonanie tomografii komputerowej przysadki mózgowej, tomografii komputerowej głowy, tomografii komputerowej narządów wewnętrznych, w tym jamy brzusznej oraz diagnostyka naczyń krwionośnych. To lekarz zleca nam dokładne badanie w ramach tomografii komputerowej. W trakcie tomografii komputerowej może zostać także podany kontrast, jednak to z lekarzem konsultuje się czy taki kontrast jest potrzebny.

PPDiagnostyka Poznań - pracownia tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego

Aby znaleźć odpowiednie badanie tomografem komputerowym konieczne do wykonania prywatnie, wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google „tomografia komputerowa Poznań” i wtedy pojawią nam się miejsca, gdzie możemy takie badanie wykonać. Wystarczy potem zadzwonić i zapytać o dostępne terminy, a także o ewentualne ceny, jeśli cennika nie ma na stronie. Na niektórych stronach wystarczy kliknąć przycisk typu “umów się na badanie” i zostaniemy przekierowani do systemu rezerwacji online.

PPdiagnostyka - prywatna pracownia obrazowa w Poznaniu

Tomografia Poznań, Rezonans Poznań – gdzie mamy możliwości wykonania rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej?

Jeśli chodzi o rezonans magnetyczny to bardzo często pracownia rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej usytuowana jest w jednym miejscu. Dzięki temu pacjenci mają dostęp do dwóch rodzajów badań, które kompleksowo mają zdiagnozować bardzo różne dolegliwości. Podobnie jak w przypadku tomografii komputerowej rezonans magnetyczny Poznań możemy wykonać jako rezonans magnetyczny całego ciała bądź rezonans magnetyczny konkretnego narządu lub części ciała, np. rezonans przysadki mózgowej, rezonans kręgosłupa, rezonans obręczy barkowych lub stawów biodrowych. Takie badanie wykonuje się między innymi z użyciem kontrastu, jednak musi to zostać skonsultowane z lekarzem. Lekarz lub personel placówki medycznej, podobnie jak w przypadku tomografii komputerowej, uprzedzi nas jak mamy przygotować się do badania rezonansem magnetycznym. Ważne jest między innymi czy pacjent ma uczulenie na kontrast podawany w trakcie wykonywania badania oraz jakie leki przyjmuje na co dzień. Dlatego przed wykonaniem badania rezonansem magnetycznym czy tomografii komputerową warto skonsultować się z lekarzem i omówić wszystkie szczegóły. Dzięki temu będziemy dobrze przygotowani do wykonania badania, a badanie zostanie wykonane w sposób prawidłowy.

PPdiagnostyka tomograf komputerowy Siemens