× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Materac dla seniora
Informacje

Materac dla seniora

Komfort związany z wyspaniem się jest dla każdego bardzo istotny. Szczególnie jest to ważne dla tych, którzy mają wyjątkowo duże kłopoty ze snem- ludzi starszych. Schorzenia i bóle kręgosłupa bywają mocno uciążliwe, ale dobrze dobrany materac pozwala doskonale wypocząć i zregenerować siły. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru nowego produktu, tak aby sylwetka była odpowiednio ułożona, a kręgosłup odciążony.

Kiedy wymienić materac?

Materac, podobnie jak poduszki czy kołdrę należy regularnie wymieniać. Słabej jakości produkty ulegają szybkiemu odkształceniu i tracą na sprężystości. Wypełnienie zaczyna się wykruszać i powstaje wgłębienie, które z czasem uniemożliwia prawidłowe ułożenie ciała podczas wypoczynku. Równie istotna jest prawidłowa pielęgnacja materaca. Wewnątrz mogą znajdować się kurz i roztocza, dlatego należy pamiętać, by raz na jakiś czas go odkurzyć lub wyprać. Świetnie sprawdzi się odkurzacz wyposażony w funkcję prania. Warto również skorzystać z usług wyspecjalizowanej firmy, która profesjonalnie odświeży materac za pomocą przeznaczonych do tego środków chemicznych. Dzięki temu pozbędziesz się szkodliwych bakterii, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie starszej osoby.

Jaki materac wybrać?

Jeżeli zauważysz, że stan materaca nie jest idealny, a senior skarży się na brak wygody to znak, że czas wymienić zużyty sprzęt na nowy. Na rynku można znaleźć wiele modeli i marek profesjonalnych materacy, dostosowanym do różnych wad kręgosłupa. W zależności od preferencji – do dyspozycji są miękkie i twarde produkty. Warto zrezygnować z klasycznych, sprężynowych wersji. Szybko się niszczą i powodują uczucie dyskomfortu. Lepszym rozwiązaniem będzie specjalna pianka, która powinna mieć tak zwaną „pamięć ciała”, czyli być elastyczna, sprężysta i dopasować się do kształtu sylwetki użytkownika. Dzięki temu senior poczuje komfort, a jego kręgosłup zyska odpowiednie podparcie. Prawidłowo dopasowany materac pomaga lepiej zasnąć i ogranicza przewracanie się z boku na bok.

Starsze osoby, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia, poczują ulgę, wypoczywając na materacu ortopedycznym. W Rezydencji Senioralnej „Słowik” nieustannie dbamy o komfort i jakość wypoczynku naszych seniorów. Każde łóżko jest wyposażone w wysokiej jakości materac, który pozwala na spokojny sen. Kręgosłup będzie odpowiednio podparty, a odpoczynek pomoże się w pełni zregenerować. Dom opieki Wałbrzych zapewnia swoim podopiecznym pobyt w pokojach o wysokim standardzie. W każdym z nich znajduje się szafa, stolik, fotele, telewizor, a także prywatna łazienka przystosowana do osób niepełnosprawnych. Dom seniora dolnośląskie nieustannie dba o komfort każdej starszej osoby, zapewniając jej pobyt w ozonowanym, czystym pokoju z wygodnym łóżkiem.

Wybór odpowiedniego materaca dla seniora powinien zależeć głównie od jego preferencji – odczucie związane ze stopniem twardości jest kwestią indywidualną. Niezależnie od niego, warto wybrać taki produkt, który w swoim wnętrzu kryje piankę memory dopasowującą się do ciała przez cały czas użytkowania. Pamiętaj, że odpowiedni wypoczynek gwarantuje zadowolenie seniora i jego dobre samopoczucie. Dlatego też wybierać należy starannie, tak aby zapewnić maksymalny komfort starszej osobie.