× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
gorsety damskie
Informacje

Gorsety – przeciwwskazania. Kiedy nie nosić gorsetów?

Ostatnimi czasy do łask powróciły damskie gorsety, które stały się popularną formą kształtowania sylwetki. Ten typ bielizny wyszczuplającej sprawdza się przy wielu okazjach, do tego jest bardzo wygodny w noszeniu i praktyczny. Kiedy jednak nie powinno się zakładać gorsetów?

Czym są gorsety?

Kiedyś noszenie gorsetów było utożsamiane z torturami. Ściskały mocno talię, niemalże dusiły i znacząco ograniczały możliwość oddychania, powodując wiele problemów zdrowotnych. Te czasy bezpowrotnie minęły, a współczesne gorsety są o wiele wygodniejsze. Wykonuje się je z zupełnie innych materiałów – bardziej elastycznych i oddychających, dzięki czemu osoba je nosząca nie odczuwa dyskomfortu. Mogą też występować w wielu różnych wariantach, co pozwoli na dopasowanie ich do potrzeb osoby noszącej.

Gdzie znaleźć dobrej jakości gorsety?

Należy pamiętać, że gorset, gorsetowi nierówny. To, jaki da efekt oraz czy będzie pasował, zależeć będzie między innymi od kroju, fasonu, materiału oraz dopasowania do konkretnej osoby. Dobrze pamiętać o tym, że taka bielizna wyszczuplająca, nie może być ani za duża, ani za mała. Nie powinna być też niewygodna – jeżeli czuje się dyskomfort, nie jest to dobry znak. Lepiej też sięgać po produkty sprawdzonych marek i firm, które w ich wytwarzaniu mają już doświadczenie. Gorsety wysokiej jakości znajdziesz na sklep.justbeck.com.pl, gdzie dostępnych jest wiele modeli tego typu bielizny. Sprawdzą się przy wielu okazjach, ale nie każdy może je mimo wszystko nosić.

Jakie są przeciwwskazania do noszenia gorsetów?

Współczesne gorsety, zarówno te noszone pod ubraniem, jako bielizna, jak i te noszone na wierzchu  są znacznie wygodniejsze i bardziej komfortowe, niż kiedyś. To jednak nie oznacza, że każdy może je nosić i jest kilka istotnych przeciwwskazań, które jasno stwierdzają, kiedy nie należy po nie sięgać. Dotyczy to szczególnie kobiet w ciąży, a także będących w okresie połogu. Nie zaleca się też ich w przypadku posiadania niektórych schorzeń, jak wrzody żołądka czy refluks. Mając problemy zdrowotne, najlepiej wcześniej zapytać się lekarza, czy noszenie gorsetu byłoby problemem.

Często nie zaleca się też noszenia gorsetu w czasie trwania miesiączki. Jak każda z nas wie, okres bywa bolesną sprawą, a dodatkowy ucisk na brzuchu w niczym by nie pomógł. Inne przeciwwskazania? Poniekąd warto wymienić tu problemy z kręgosłupem. Choć gorsety umożliwiają zachowanie prostej postawy, nie należy traktować ich jako środka rehabilitacji, od tego są specjalnie przygotowane gorsety medyczne. Niewłaściwie noszony może wręcz zaszkodzić i pogłębić istniejące problemy.

Co daje noszenie gorsetów?

Efekty uzyskiwane przez noszenie gorsetów będą różne, w zależności od modelu bielizny i tego, czego się będzie po niej oczekiwać. Klasyczne modele wyszczuplające mają pomóc w wymodelowaniu sylwetki, dzięki czemu wydaje się ona szczuplejsza, a ubranie leży na ciele znacznie lepiej. Na rynku znajdzie się też gorsety do ćwiczeń, które pomagają w codziennej aktywności i np. w zrzuceniu zbędnej wagi. Innym typem są gorsety medyczne, choćby dla osób z problemami z kręgosłupem. Bardzo popularne są też modele noszone nie pod a na ubraniu. Nie tylko modelują sylwetkę, ale często są bardzo ozdobne i po prostu efektownie wyglądają.