× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
weterynarz
Porady

Kiedy warto udać się z pupilem do specjalisty?

Psy, koty, a także króliki i świnki morskie to dla wielu z nas najlepsi przyjaciele. Z całą pewnością więc chcemy, by żyły one w jak najlepszych warunkach i cieszyły się dobrym zdrowiem. Niestety, w pewnych sytuacjach- dokładnie tak samo jak w przypadku ludzi- pupile mogą borykać się z pewnymi problemami, właśnie związanymi z ich zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem. Oczywiście, niektóre z problemów są wstanie minąć samoistnie, a to z kolei sprawia, że po kilku gorszych momentach, nasz pupil może powrócić do swoich zajęć. Jednocześnie zdarzają się i takie sytuacje, w których trzeba będzie odwiedzić klinikę weterynaryjną. Kiedy więc będzie to konieczne?

Czy nasz pupil stracił apetyt i jest osowiały?

Klinika weterynaryjna Pruszcz Gdański powinna być naszym pierwszym i priorytetowym punktem kontaktu, kiedy zauważymy wyraźne zmiany w zachowaniu naszego pupila. Tak naprawdę zmiany te z pozoru mogą się nam nie wydawać groźne. Być może nasz pupil ma gorszy dzień? Być może rzeczywiście nie jest głodny? Fakt, może być to wyjaśnienie zmian w zachowaniu zwierzęcia. Jednocześnie w tym momencie powinniśmy bacznie go obserwować. Jeśli taki stan się przeciąga i trwa już kilka dni, może to wskazywać na to, że nasz przyjaciel ma problemy zdrowotne. Zarówno osowienie jak i całkowita utrata apetytu są objawami wyjątkowo niepokojącymi, których pod żadnym pozorem nie powinniśmy bagatelizować. W takich wypadkach kontakt z lekarzem weterynarii powinien być wyższą koniecznością.

Czy nasz pupil ma problem z odpowiednią wagą?

Kolejnym problemem, w rozwiązaniu którego może pomóc weterynarz Pruszcz Gdański jest nic innego jak nadwaga u naszego pupila. Nie da się ukryć, że często to my sami, jesteśmy główną przyczyną tego problemu. Nasz psiak, czy kot tylko błagalnie na nas spojrzy, a my już serwujemy mu kolejną porcję smakołyków. Nadwaga jednak jest dla każdego ze zwierząt wyjątkowo niebezpieczna. Wówczas warto się udać do weterynarza i dostosować plan żywienia tak, by nasz przyjaciel szybko zgubił nadprogramowe kilogramy.

Badania kontrolne również warto wykonywać

Przychodnia dla zwierząt Pruszcz Gdański wykonuje również badania kontrolne, które pomogą ocenić stan zdrowia naszych pupili i ewentualnie wykonać niezbędne szczepienia. Takie badania są niezwykle ważne, gdyż ich regularne przeprowadzanie pomoże szybko zweryfikować, czy nasz przyjaciel rzeczywiście cieszy się świetną kondycją i samopoczuciem. Pozwoli to również na szybką reakcję, kiedy zostaną wykryte ewentualne nieprawidłowości.