× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Rehabilitacja po Covidzie
Porady

Rehabilitacja po Covidzie w Krakowskim Centrum Osteohelp.pl

Wiele osób lekceważy to, że po chorobie wywołanej wirusem SARS-CoV-2 ich organizm nie wraca do pewnej sprawności. Nie można zaniedbywać swojego zdrowia po przejściu COVID-19, ponieważ powikłania mogą być bardzo niebezpieczne. Nawet jeśli dolegliwości nie są poważne, ignorowanie ich jest poważnym błędem. Sprawdź, jak wygląda rehabilitacja pocovidowa, kto powinien się nią zainteresować i gdzie się udać, aby terapia dała pożądane wyniki.

Rehabilitacja pocovidowa – kiedy trzeba się na nią zdecydować?

Powikłania po chorobie COVID-19 są różne i wciąż pojawiają się kolejne. Minie jeszcze sporo czasu, zanim poznamy ich pełną listę. Można jednak już sporo powiedzieć o tym, jakie problemy mają Pacjenci, którzy nie wrócili do zdrowia po zarażeniu się wirusem SARS-CoV-2. Najpierw warto zaznaczyć, że powikłania te są wynikiem burzy cytokin, czyli białek zapalnych pobudzających układ immunologiczny do działania. Jeśli poziom cytokin nie wraca do normy, pojawiają się przewlekłe dolegliwości i schorzenia. Niektóre z nich są niebezpieczne dla życia – przykładem jest pocovidowy zespół niewydolności oddechowej.

Trzeba liczyć się z tym, że powikłania mogą całkowicie wpłynąć na jakość życia. Pocovidowe zapalenie stawów prowadzi niekiedy do unieruchomienia Pacjenta. Stosunkowo często pojawiają też zaburzenia pamięci i koncentracji oraz zamglenie świadomości, a także zaburzenia otolaryngologiczne. Niestety część Pacjentów po COVID-19 musi też zmagać się z dusznościami i bólem w klatce piersiowej, które wywołane zostały zapaleniem lub uszkodzeniem mięśnia sercowego. Możliwe są przy tym zaburzenie krzepnięcia krwi i pogorszenie stanu żył oraz tętnic. Dość powszechne są także zaburzenia psychiczne, stany lękowe i depresja pocovidowa. Jeśli po chorobie COVID-19 stan Twojego zdrowia nie jest zadowalający albo wręcz bardzo pogorszył się, to koniecznie pomyśl o terapii. Nie wiesz, gdzie się udać i na jaki rodzaj pomocy się zdecydować? Fizjoterapia pomoże Ci poczuć się lepiej, zwłaszcza jeśli wybierzesz odpowiedniego specjalistę!

Dokąd udać się na terapię?

Pamiętaj o tym, że duże znaczenie ma to, w jakim miejscu poddasz się terapii. Warto pomyśleć o umówieniu się na wizytę w krakowskim Centrum Fizjoterapii i Osteopatii, które mieści się przy ulicy Limanowskiego 15. To właśnie tam można poddać się fizjoterapii przynoszącej wyraźną ulgę osobom cierpiącym z powodu powikłań po COVID-19. Skorzystaj z terapii manualnych, masaży i manipulacji tkanek i przekonaj się, że fizjoterapeuci pracujący w Osteohelp.pl dokładają wszelkich starań, by pomóc swoim pacjentom w powrocie do zdrowia. Możesz być pewny tego, że plan terapii zostanie tam dostosowany do Twoich potrzeb, a specjalista, który się Tobą zajmie, wykorzysta swoje umiejętności do przywrócenia Ci odporności, sprawności psycho-ruchowej i funkcjonalności w codziennym życiu. 

W tym wyjątkowym miejscu fizjoterapeuci dążą do usprawnienia pracy osłabionych lub uszkodzonych narządów. Aby było to możliwe, ich działania skupiają się między innymi na oczyszczeniu układu limfatycznego i pozbyciu się cytokin. Ćwiczenia ruchowe i oddechowe, sesje w komorze hiperbarycznej, masaże lecznicze i relaksacyjne – to wszystko pomaga w powrocie do zdrowia i sprawności Pacjentom, którzy zmagają się z powikłaniami po COVID-19. Nie odkładaj wizyty na później, ponieważ im wcześniej zdecydujesz się na fizjoterapię w Osteohelp.pl, tym lepiej dla Ciebie!