× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
operacja zatok
Informacje

Kiedy zalecana jest operacja endoskopowa zatok?

Problemy z dolnymi drogami oddechowymi dotyczą coraz większe ilości ludzi. Standardową procedurą terapeutyczną jest wdrożenie odpowiednich środków farmakologicznych, takich jak środki antyhistaminowe lub przeciwzapalne. Niestety niekiedy nie spełniają one swojej roli i niezbędna okazuje się operacja endoskopowa zatok. Przeprowadza ją laryngolog, jednak dopiero po upewnieniu się, że operacja może przynieść pożądane rezultaty. W większości przypadków operacje kończą się z bardzo dobrymi wynikami, a pacjenci odczuwają znaczną poprawę. Niestety nie każdy przypadek schorzeń górnych dróg oddechowych kwalifikuje się do operacji tego typu.

Wskazania do udania się do laryngologa

Istnieje bardzo wiele przesłanek, które mówią, że czas najwyższy udać się do laryngologa. Są to:

  • przewlekły katar trwający ponad 3 miesiące,
  • nawracające krwawienie z nosa,
  • zaburzenia węchu,
  • brak ostrości smaku,
  • bezdech senny,
  • chrypa,
  • nawracające bóle gardła o nieznanej przyczynie.

Obserwując u siebie podobne objawy, warto udać się do lekarza, jakim jest laryngolog Poznań – dostęp do lekarza tej specjalizacji jest dość łatwy. Bardzo często okaże się, że operacja endoskopowa zatok nie będzie konieczna, jednak najpierw trzeba przeprowadzić rzetelną diagnozę.

Na czym polega operowanie endoskopowe zatok?

Sama operacja zatok wykonywana jest za pomocą endoskopu. Polega na wprowadzeniu do jamy nosowej i zatok urządzeń diagnostycznych oraz chirurgicznych, którymi laryngolog może swobodnie operować. Następnie usuwa się zmienione chorobowo miejsca, a zwłaszcza te, które wykazują się przewlekłą obecnością stanów zapalnych. Jednocześnie laryngolog musi uważać, by jak najmniej uszkodzić zdrową tkankę w górnych drogach oddechowych.

Przy określonych schorzeniach usunięcie zmienionych chorobowo tkanek całkowicie powstrzymuje nawrót stanów zapalnych. Zabieg operacji endoskopowej wśród pacjentów, którzy się na niego zakwalifikują, w 90% procentach przynosi świetne rezultaty i w większości pozwala na pozbycie się problemów z zatokami i nosem.

Laryngolog Poznań – gdzie się udać?

Chcąc wykonać operację endoskopową zatok lub pełną diagnozę laryngologiczną można udać się do prywatnego szpitala MedPolonia w Poznaniu. Oferowany jest tam także szerszy zakres specjalności i usług medycznych, których szczegóły znajdują się na stronie www.medpolonia.com.pl. Szpital oferuje zarówno zabiegi chirurgiczne, jak i badania diagnostyczne w różnych zakresach.