× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Rehabilitacja dzieci
Informacje

Rehabilitacja dzieci – zadbaj o zdrowie swojej pociechy

Rehabilitacja dzieci to zadanie dla specjalistów z zakresu fizjoterapii, fizykoterapii i ortopedii. Zaopiekowanie się dzieckiem w tej kwestii może pozwolić uniknąć schorzeń w późniejszym wieku, a także poprawić komfort życia naszej pociechy już teraz. Korzystanie z pomocy fizjoterapeutycznej w przypadku dzieci nie jest dla wszystkich oczywiste, ale tak naprawdę powinniśmy bardzo dbać o tę sferę życia naszej pociechy i starać się sprawić, by dziecko żyło na wyższym poziomie komfortu.

Jakie problemy wyleczymy za pomocą rehabilitacji?

Rehabilitacja dzieci, którą oferuje TerapiaImpuls obejmuje bardzo szerokie spektrum wad i urazów, ale także pracę nad eliminowaniem na wczesnym etapie nieprawidłowych nawyków ruchowych. Spotkania takie są dla dziecka zwykle atrakcyjne, bowiem ćwiczenia i praca z ciałem dziecka są dostosowane do jego możliwości, nierzadko łącząc ze sobą niewielkie elementy zabawy. W gabinecie fizjoterapeutycznym możemy pomóc naszemu dziecku na wiele sposobów. To przede wszystkim poprawa zdolności motorycznych dziecka, leczenie bólu, poprawa równowagi i mobilności. Rehabilitacja dzieci przydatna jest przy problemach neurologicznych, autoimmunologicznych czy też w chorobach przewlekłych.

Czym skorupka za młodu – również w przypadku kręgosłupa

Wielu wad postawy można było uniknąć. W sporej części przypadków właściwa profilaktyka na wczesnym etapie rozwoju dziecka mogłaby okazać się skuteczna i sprawić, że nasze dziecko uniknęłoby problemów w późniejszym wieku. Fizykoterapeuci i ortopedzi oferują również możliwość pracy z dziećmi w taki sposób, by utrwalać właściwe nawyki już od pierwszych lat życia. W przyszłości przyniesie to niesamowicie duże korzyści w kwestii chociażby zdrowia stawów czy kręgosłupa i być może oszczędzi sporo cierpienia.

Nowoczesne metody rehabilitacji – dla jeszcze szybszych efektów pracy

Nowoczesna diagnostyka i rehabilitacja uwzględniają znacznie więcej czynników i ich złożoność, aniżeli miało to miejsce kilkadziesiąt lat temu. Dzięki zdobyczom nowoczesnej techniki i medycyny możemy również znacznie lepiej pracować nad pewnymi wadami (wrodzonymi i nabytymi) często je całkowicie eliminując. Oprócz samej pracy terapeuty wykorzystuje się również kinesiotaping, terapia falami uderzeniowymi czy też laserowa w przypadku urazów. Dziś również centra rehabilitacyjne sięgają po rozwiązania interdyscyplinarne i chociażby integrację sensoryczną, gdy jest to konieczne. Często połączenie wielu różnych technik pracy z małym dzieckiem przynosi niesamowicie duże korzyści rozwojowe w krótkim czasie.