× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Kolagen na stawy
Choroby stawów

Kolagen na stawy i nie tylko – jak wybrać?

Kolagen to najważniejszy składnik stawów. Ich uszkodzenie często związane jest z sytuacją, gdzie króluje niedobór kolagenu. Wówczas niezbędnym elementem leczenia jest naturalny kolagen, który suplementujemy za pomocą odpowiednich produktów. Suplementacja kolagenem działa on leczniczo na stawy i znacznie zmniejsza ból, co potwierdzają liczne badania naukowe. Czy jednak kolagen jest dobry na stawy? Jaki suplement wybrać, aby działał jak najlepiej?

Na co pomaga kolagen?

Ważną informacją jest fakt, że suplementacja kolagenu może mieć wielowymiarowe korzyści. Szacuje się, że posiada aż kilkanaście działań leczniczych i prozdrowotnych, ale tylko kilka z nich ma potwierdzone badaniami naukowymi działanie. Przeczytaj więcej na: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolagen

Kolagen wzmacnia stawy i kości

Kolagen rybi przyjmowany na stawy przyczyniać się może do łagodzenia objawów zwyrodnień i redukowania powstawania nowych zmian. Może powodować także zmniejszenie się bólu stawów. Kolagen jako suplement diety powinien być jednak przyjmowany co najmniej przez 3-6 miesięcy do uzyskania widocznych efektów.

Kolagen poprawia stan tętnic

Kolagen naturalny jest także ważnym składnikiem naczyń krwionośnych. Bez jego udziału żyły stają się słabsze i bardziej kruche, co może prowadzić do groźnych chorób jak np. miażdżyca. Również w takiej sytuacji białko kolagenowe przyjmowane przez co najmniej 6 miesięcy może zmniejszyć sztywności tętnic i zredukować zmiany miażdżycowe.

Kolagen redukuje zmarszczki

Kolagen to główny składnik skóry. Wraz z upływem lat możemy zaobserwować zmniejszoną produkcję kolagenu, co przekłada się na powstawanie zmarszczek i gorsze nawilżenie. Suplementacja kolagenem wpłynie więc nie tylko na ruchomość stawów, ale zadziała na podobnej zasadzie jak w przypadku wstrzyknięcia kwasu hialuronowego – zwiększy napięcie i gęstość skóry, poprawi nawilżenie i spłyci zmarszczki.

Kolagen na bolące stawy

Ból stawów to najczęściej wynik nieprawidłowości w stawie lub w jego okolicznych strukturach np. więzadłach, czy ścięgnach. Podczas takiej sytuacji warto zwrócić się niezwłocznie do specjalisty. Często jednak taka sytuacja ma związek z wiekiem i nadmiernym wyeksploatowaniem stawów. Włókna kolagenowe, które zanikają, mniejsza produkcja kolagenu, to efekt starzenia się struktur stawowych. Dobrą informacją jest to, że przyjmując np. peptydy kolagenowe, czy hydrolizowany kolagen, lub inne jego formy możemy spowalniać te procesy degeneracyjne i zachować sprawność ruchową w dobry stanie przez długi czas.

Sprawdź kolagen na stawy tu: https://allnutrition.pl/kolagen-na-stawy-jaki-kolagen-na-stawy-wybrac/

Polecany kolagen na stawy – jak wybrać?

Aby zadbać o kondycję stawów, warto wspomagać się skuteczną suplementacją. Zdrowe stawy to gwarancja udanego i komfortowego funkcjonowania przez długie lata. Jak więc wybierać suplementy tego typu, aby nie odczuwać dyskomfortu w obrębie stawów i zadbać o inne wyżej wymienione aspekty?

  • Kolagen morski – w przypadku problemów ze stawami polecany jest głównie kolagen rybi, gdyż jego budowa jest najbardziej zbliżona do ludzkiego;
  • Kolagen liofilizowany – poddany procesowi produkcji, który pozwala zachować pierwotne właściwości białka;
  • Kolagen na obudowę chrząstki – budulcem chrząstki jest kolagen typu II;
  • Czysty kolagen na stawy – litera A (posiada najwięcej substancji aktywnych i najwyższą jakość).