× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
kosmetyki koreańskie
Uroda

Koreańskie kosmetyki – czym się wyróżniają?

Koreańskie kosmetyki cieszą się w Europie coraz większą popularnością. Również Polki zachwycają się koreańskimi kosmetykami, które wyróżniają naturalne składniki i skuteczne działanie. Co jest sekretem koreańskiej pielęgnacji?

Kosmetyki azjatyckie są coraz szerzej dostępne, dlatego wiele kobiet decyduje się sprawdzić, na czym polega fenomen koreańskiej pielęgnacji. Sięgając po ulubione produkty, często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że ich popularność wywodzi się z Korei.

Koreańskie kosmetyki – czy masz je na swojej półce?

Koreanki słyną z pięknej skóry, nic więc dziwnego, że również Europejki chciałyby poznać sekret koreańskiej pielęgnacji. Jednak nie zawsze mamy świadomość, że wiele popularnych na Zachodzie trendów wywodzi się właśnie z Korei. Być może koreańskie kosmetyki mamy od dawna na swoich półkach, ale nie wiemy, skąd wzięła się ich popularność. O jakich produktach mowa? Ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim koreańskie kremy BB, które są prawdziwym hitem i wiele osób zastępują nimi tradycyjne podkłady. Połączenie podkładu i kremu pielęgnującego nie tylko koryguje niedoskonałości i wyrównuje koloryt skóry, ale też pielęgnuje skórę, nie pozostawiając na niej grubej warstwy. Kremy BB mają różne właściwości, np. nawilżające, rozświetlające czy wygładzające, więc każdy znajdzie idealny produkt dopasowany do potrzeb swojej skóry.

Kolejnym koreańskim produktem, który cieszy się popularnością, są maski w płachcie. Mają one różne działanie i są prawdziwą bombą odżywczą dla skóry. Zapewniają jej nawilżenie i odżywienie. Ich ogromnym atutem jest to, że są mocno nasączone składnikami odżywczymi, dzięki czemu zapewniają skuteczne działanie, a resztki produktu z opakowania można nałożyć jako balsam do ciała. Uznaniem cieszą się też plasterki na wypryski COSRX, które wystarczy przykleić na noc, a rano po krostach nie będzie ani śladu.

Czemu kosmetyki koreańskie są tak popularne?

Co sprawia, że koreańskie kosmetyki do mycia twarzy, demakijażu i pielęgnacji są tak popularne? Przede wszystkim wyróżnia je sposób, w jaki podchodzi się do pielęgnacji skóry w Korei. Kluczowa jest kilkuetapowa pielęgnacja, która ma za zadanie dokładnie oczyścić skórę, aby była ona promienna. Najważniejszą cechą ukraińskich kosmetyków jest nawilżenie, bo to właśnie dobrze nawilżona cera zapewnia młody wygląd i prezentuje się pięknie, nawet bez tony kosmetyków do makijażu. W kosmetykach koreańskich znajdziemy różne składniki naturalne, takie jak śluz ślimaka, zielona herbata, czy niedoceniane na Zachodzie ekstrakty z jajka. Białko ma właściwości oczyszczające, a żółtko pozwala odzyskać jędrność. Dlatego warto sięgnąć po kosmetyki koreańskie i przekonać się, jaki będzie ich wpływ na naszą skórę.