× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
kursy stomatologiczne
Informacje Jama ustna Metody leczenia

Kursy stomatologiczne i szkolenia dla stomatologów

Każdy, która poważnie podchodzi do swojego rozwoju zawodowego, pamięta o tym, jak ważne jest regularne dokształcanie. Rozwój to ciągły proces, który nie powinien zakończyć się wraz ze studiami. Wiele zawodów wymaga ciągłego uczenia się i stałego poszerzania swojej wiedzy. Przykładem mogą być stomatolodzy. Warto zapoznać się z ofertą dostępnych kursów i szkoleń dla dentystów.

Szkolenia stomatologiczne 

Stomatologia to jeden z działów medycyny, który nieustannie się rozwija. Dentyści powinni regularnie zapoznawać się z informacjami na temat najnowszych technik i możliwości w dziedzinach, które ich interesują, np. leczenia kanałowego, stomatologii zachowawczej czy stomatologii estetycznej. Kursy gwarantują poszerzenie swoich kompetencji zarówno od strony praktycznej, jak i teoretycznej. Warto zaznaczyć, że prowadzą je wykładowcy, którzy są prawdziwymi specjalistami w swojej dziedzinie. 

W ofercie znajdują się m.in. szkolenia z endodoncji, które kierowane są zarówno do osób początkujących, które dopiero zapoznają się z techniką leczenia kanałowego przy pomocy mikroskopu, jak i do bardziej zaawansowanych lekarzy, zaznajomionych z tą metodą. 

Kursy dla dentystów 

Akademia Stomatologii oferuje szeroką ofertę kursów i szkoleń dla stomatologów. Warto zaznaczyć, że w dobie pandemii dostęp do wielu usług jest znacznie utrudniony, dlatego wiele firm szkoleniowych oferuje możliwość wzięcia udziału w webinarach online. Dzięki temu można bez obawy o swoje zdrowie, poszerzać kwalifikacje bez konieczności wychodzenia z domu. 

Po zakończeniu wszelkich szkoleń i kursów, absolwenci otrzymują certyfikaty potwierdzające ich kwalifikacje. Jest to bardzo ważna kwestia, dzięki której pacjenci nie będą mieć wątpliwości co do wiarygodności specjalisty i zyskają większe zaufanie do lekarza. 

Dostępne szkolenia stomatologiczne skupiają się na przekazaniu maksymalnej ilości w wiedzy w bardzo krótkim czasie. Większość szkoleń trwa jedynie dwa dni, w trakcie których uczestnicy zapoznają się z problematyką teoretyczną oraz praktyczną. Umiejętności praktyczne są szlifowane podczas pracy z fantomami. 

Warto już dziś skorzystać z dostępnej oferty dla stomatologów https://www.akademiastomatologii.edu.pl, wyjść na przeciw oczekiwaniom pacjentów i zatroszczyć się o własne wykształcenie.