× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
zdrowy uśmiech
Jama ustna

Profilaktyka stomatologiczna a zdrowy uśmiech

W dzisiejszych czasach profilaktyka stomatologiczna to niedoceniana przez pacjentów metoda na utrzymanie zdrowych zębów. Wiele osób czuje dyskomfort, a nawet strach przed wizytą u dentysty, mimo, że jest to szybki sposób na zdiagnozowanie wszelkich zmian w jamie ustnej. Regularne i codzienne dbanie o zęby to wiele korzyści, nie tylko dla naszego zdrowia i samopoczucia, ale także dla efektu wizualnego.

Profilaktyka stomatologiczna jako kluczowy element zdrowego uśmiechu

Regularna wizyta u stomatologa ma na celu zapobieganie rozwojowi poważnych chorób, które mogą doprowadzić do poważnego uszkodzenia zębów. Warto podkreślić, że aby powstrzymać rozwój próchnicy, samo regularne szczotkowanie jamy ustnej nie wystarczy. Dlatego rozwiązaniem jest wizyta profilaktyczna w gabinecie stomatologicznym, np. https://klinikastomatologii.eu. Kilka rad dla pacjentów. Warto poszukać gabinetu, w którym pomocy udzieli nam specjalista, znany z wysokiej jakości usług dentystycznych. Oferta gabinetów stomatologicznych jest dostosowana do potrzeb nawet najbardziej wymagających pacjentów. Dodatkowo zaawansowane technologie pozwolą na kompleksowe zabiegi w miłej i komfortowej atmosferze. 

Zasady bezpieczeństwa w gabinecie stomatologicznym

W związku ze stanem epidemicznym w Polsce, w trosce o zdrowie i życie pacjentów wiele gabinetów stomatologicznych wprowadziło restrykcyjne procedury higieniczne, zapewniające bezpieczeństwo podczas wizyt oraz wykonywanych zabiegów. Poniżej zostały przedstawione najważniejsze zasady:

  • Przestrzeganie podstawowych nawyków higienicznych takich jak: mycie rąk przed i po użyciu rękawic w wodzie z mydłem przez min. 20 sekund, 60% roztworami wodno-alkoholowymi.
  • Używanie jednorazowych osłonek do strzykawek podczas wizyty.
  • Obowiązkowa ochrona błony śluzowej jamy ustnej i nosa za pomocą masek chirurgicznych lub za pomocą masek filtrujących . 
  • Środki służące do ochrony oczu, które stanowią również ochronę boczną. Okulary i przyłbice należy dezynfekować alkoholem 70%.
  • Ochronna odzież w postaci jednorazowych fartuchów jednorazowych.

Warto podkreślić, że wszystkie środki ochrony, po wykonanym zabiegu, należy odpowiednio zutylizować. Co ważne, podczas usuwania wszystkich elementów jednorazowego użytku należy zachować szczególną ostrożność.