× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
odzież medyczna
Informacje

Odzież medyczna – jakie propozycje znajdziemy w sklepach internetowych

Odzież medyczna jest jednym z elementów podstawowego wyposażenia szpitali, gabinetów medycznych i kosmetycznych. Przez Internet możemy w dobrej cenie kupić potrzebne wyposażenie. Co więcej, oferta sklepów internetowych jest bardzo szeroka i przystosowana do współczesnych realiów pracy.

Odzież medyczna

Czym należy kierować się przy wyborze odzieży medycznej  do miejsca pracy? Oprócz ceny (potrzeba nam kilka kompletów, chodzi się w nich często) ważna jest jakość wykonania i użyte materiały. Muszą one wytrzymywać częste pranie w wysokich temperaturach, jednocześnie nie tracić przy tym kolorów. Do takich należy m.in. elanobawełna. Pranie jest bardzo ważne w zawodach związanych z medycyną i kosmetologią w związku z zachowaniem higieny w miejscu pracy.

Co do samego ubrania, zwróćmy uwagę na to, czy jest to materiał oddychający – miesiące letnie są coraz bardziej upalne i w najbliższej przyszłości raczej się to nie zmieni.

Kolorowy szpital

Odzież medyczna kojarzy nam się tylko z nieskazitelnie białymi kitlami lekarzy? Nic bardziej mylnego. Wprowadzenie żywych kolorów na oddziały dziecięce powinno być wręcz obowiązkiem. Mali pacjenci lubią różnorakie wzory, postacie. Kolory pozwalają im poczuć się nieco bardziej przytulnie w przestrzeni szpitala.

To także ciekawa propozycja dla tych, którzy nie lubią za bardzo sztywnych uniformów. Trochę wzorów i kolorów sprawi, że poczują się lepiej w miejscu pracy.

Damska odzież medyczna – kobieco w miejscu pracy

W sklepach internetowych znajdziemy szeroką ofertę w kategorii damska odzież medyczna. Płeć piękna niekoniecznie musi wybierać modele zbliżone do męskich. Niektóre pielęgniarki, kosmetyczki i lekarki przedkładają spódnicę nad spodnie. W przypadku góry ubioru, kobiety mogą wybrać między innymi tuniki medyczne oraz żakiety. Posiadają one różne kroje oraz sposoby zapinania.

Także możliwość wybrania kolorystyki pozwala poczuć się kobieco – róż, fiolet i inne barwy przypadną do gustu części pań. Jeszcze lepszym pomysłem dla niektórych będą kwiatowe wzory.

Naszywane logo

Część sklepów internetowych oferuje usługę naszycia loga. Dlaczego na odzieży medycznej sprawdzi się najlepiej ta forma, a nie np. ubranie z naklejonym wzorem? Jak wspomnieliśmy, odzież medyczna musi być ze względów medycznych często i regularnie prana. Naszyte logo będzie odporne na warunki pracy i nie będzie blaknąć w czasie użytkowania ubrania.

Logo to bardzo dobra opcja dla prywatnych gabinetów medycznych i kosmetycznych. Budują one jeszcze bardziej rozpoznawalność marki i eksponują ją w miejscu pracy.