× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
rezonans magnetyczny
Informacje

Jak wybrać najlepsze miejsce na rezonans magnetyczny w Warszawie?

Rezonans magnetyczny (w skrócie RM) jest wysokospecjalistycznym, nieinwazyjnym, bezpiecznym badaniem umożliwiającym pozyskanie przekrojowych obrazów ciała bez użycia potencjalnie szkodliwego promieniowania jonizującego. Badanie RM opiera się na zjawisku magnetycznego rezonansu jądrowego, polega na wykonaniu wielu skanów badanego narządu w różnych płaszczyznach.  

Rezonans magnetyczny jest bardzo precyzyjną metodą obrazowania szczególnie tkanek miękkich umiejscowionych głęboko, niewidocznych w badaniu USG.  Badanie rezonansem magnetycznym jest też nieinwazyjne, bezbolesne, bezpieczne dla pacjenta oraz może być powtarzane wielokrotnie. W większych miastach badanie RM jest łatwo dostępne. Rezonans magnetyczny w Warszawie można wykonać w wielu placówkach  medycznych w krótkich terminach.

Kiedy wykonać rezonans magnetyczny

Rezonans magnetyczny jest badaniem obrazowym o szerokim zastosowaniu diagnostycznym. Umożliwia dokładne przebadanie całego ciała lub wybranych narządów pod kątem urazów, stanów zapalnych i zmian nowotworowych, pozwala na bezpiecznie badanie tkanek miękkich, mięśni, stawów, kości i układu nerwowego. Wskazaniem do wykonania rezonansu magnetycznego jest szybka diagnostyka chorób układu nerwowego, zmian nowotworowych, guzów, chorób naczyniowych, urazów i stanów zapalnych tkanek miękkich oraz zmian w obrębie układu szkieletowego czy mięśniowego. 

Najczęstsze wskazania do badania RM to: schorzenia kręgosłupa, nawracające bóle pleców, choroby zwyrodnieniowe, niedowłady kończyn, urazy, stany zapalne, choroby mięśni i układu kostnego, uszkodzenia więzadeł, schorzenia układu nerwowego, wady rozwojowe, zapalenie mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych, urazy i bóle głowy, nowotwory i wiele innych schorzeń. Do wykonania badania RM konieczne jest skierowanie od specjalisty określające obszar badania i konieczność ewentualnego podania kontrastu. Badanie trwa od kilku minut do ponad godziny. 

Gdzie wykonać rezonans magnetyczny w Warszawie?

Poszukując miejsca do wykonania rezonansu magnetycznego w Warszawie, warto przeanalizować ofertę  Centrum Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu Carolina, wyposażonego w najbardziej zaawansowaną technologicznie aparaturę medyczną. Badanie RM wykonywane jest z wykorzystaniem najnowocześniejszej w Polsce aparatury opartej o sztuczną inteligencję i głębokie uczenie wyostrzające obraz i usuwające tzw. szumy. Oprogramowanie umożliwia skrócenie czasu badania i znacznie poprawia jego jakość. Możliwe jest wykrycie nawet niewielkich zmian chorobowych. Duża dokładność badań gwarantuje dokładniejszą diagnozę, zwiększa szanse na wyleczenie. Badania i opisy wykonuje zespół doświadczonych lekarzy radiologów i techników elektroradiologii współpracujący z zespołami neurochirurgów i ortopedów. 

Klinika zapewnia komfortowe warunki wykonywania badania szczególnie dla najmłodszych pacjentów i osób cierpiących na klaustrofobię. Opis badania można odebrać pocztą lub drogą mailową.