× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Plastyka powiek Derm Estetyka
choroby oczu

Plastyka i Korekta Powiek

Proces starzenia obejmuje wszystkie tkanki i narządy, w tym narządy wzroku. Z wiekiem tkanki tracą ton i objętość. Najczęstszą zmianą zwyrodnieniową, czyli związaną z procesem starzenia się osłony oka, jest starcze opadanie powieki górnej. Opadanie powiek związane z procesem starzenia to pojawienie się opadających powiek i nadmiaru skóry powiek, który może zasłaniać źrenice. Czasami opadanie powiek może być związane z dysfunkcją mięśnia dźwigacza powieki górnej – jest jednak na to sposób i nosi nazwę korekcji powiek górnych.

Chirurgia plastyczna na ratunek

Jedynym skutecznym sposobem na wyeliminowanie problemu na długi lub nawet dożywotni czas jest zabieg chirurgii plastycznej, znany jako plastyka powiek – która jest niezwykle skuteczną metodą w walce z opadającymi powiekami. W większości przypadków leczą się osoby w wieku 40-60 lat, ale są też osoby w wieku 25-30 lat. Decydujące znaczenie mają tu czynniki genetyczne, które powodują, że skóra powiek opada i wygląda znacznie starzej. Czasami mamy do czynienia z fałdami nosowymi z obwisłą skórą wokół oczu. Ta opadająca powieka nazywana jest skośną zmarszczką oka. Generalnie, ukośny wzór zaczyna się od dolnej krawędzi dolnej powieki i rozciąga się do górnej powieki. Wykonywany zabieg zmienia kształt oczu, np. oczy „azjatyckie”.

Opadanie powieki górnej – jakie są korzyści z operacji?

Wczesne zwrócenie uwagi na ten problem może zapobiec komplikacjom związanym z ograniczonym polem widzenia. Ptoza to nie tylko problem estetyczny, ale także medyczny. Luźna skóra powiek zakrywa źrenice, ograniczając w ten sposób pole widzenia i znacznie obniżając sprawność funkcjonalną pacjenta. Chirurgia może poprawić jakość życia. Wielu pacjentów z ograniczonym widzeniem skarży się na prowadzenie samochodów, czytanie książek, ciężkie powieki, a niektórzy z nich odchylają głowę do tyłu, co może nasilać ból związany ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa szyjnego.

Jak wygląda procedura?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W zabiegu wykorzystuje się bardzo popularny lek – lidokainę i epinefrynę, które podaje się podskórnie. Rolą lidokainy jest odwracalne hamowanie  impulsów we włóknach nerwowych oraz blokowanie pompy sodowo-potasowej, a tym samym hamowanie przepuszczalności błony neuronalnej dla jonów sodu. Adrenalina działa obkurczająco na naczynia krwionośne poprzez stymulację receptorów α-adrenergicznych. Pacjentka odczuwa jedynie mrowienie spowodowane wstrzyknięciem w górną powiekę. Znieczulenie trwa około godziny. Po zabiegu ból zwykle nie występuje, ale wrażliwym pacjentom zaleca się przyjmowanie typowych środków przeciwbólowych (z wyjątkiem kwasu acetylosalicylowego, np. aspiryny). Blepharoplastyka – korekcja powiek, jest zabiegiem wykonywanym przez gabinet chirurgii plastycznej Derm-Estetyka, znajdującym się na ul. Batorego 7/35 w Gdynii, do którego możesz umówić się na wizytę dzwoniąc pod numer 500 430 484 – zabieg trwa zwykle około 1-1,5 godziny, w zależności od zakresu operacji. Po operacji pacjent udać się może bezpośrednio do domu.

Efekty zabiegu plastyki powiek w Derm Estetyka

Operacja opadającej powieki – czy jest bezpieczna?

Decydując się na operację powiek podwójnych, wybieraj wyłącznie doświadczonych ekspertów, których wiedza i umiejętności zapewnią skuteczne leczenie. Przestrzeganie zaleceń pooperacyjnych może znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo powikłań. Co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem należy wykonać badania laboratoryjne: morfologiczne, INR, APTT, Ag (antygen)-HBS, anty-HCV. Wyniki badań takie jak morfologia wskazują na ogólny stan organizmu, INR i APTT wskazują na zdolność pacjenta do krzepnięcia krwi, a Ag (antygen)-HBS lub anty-HCV wskazują, że pacjent może być narażony na zapalenie wątroby typu B i C.

Operacja – przeciwwskazania?

Ponieważ operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, można ją wykonać u pacjentów z wieloma chorobami ogólnoustrojowymi. Najważniejsze, że pacjentka nie ma żadnych infekcji i nie ma stanów zapalnych wokół powiek. Jeśli używasz soczewek kontaktowych, nie noś ich przez pierwszy tydzień po zabiegu. Większość pacjentów wraca do aktywnego życia w ciągu 7-10 dni po zabiegu. Po tygodniu kobiety mogą wykonać delikatny makijaż powiek. Jeśli przebywasz na słońcu, zaleca się noszenie okularów przeciwsłonecznych przez kilka tygodni. Korekcja obwisłych powiek to operacja przywracająca jej naturalną pozycję i kształt, co może dać młody wygląd i efekt napięcia skóry powiek, czy usunięcie „worka” pod oczami w przypadku operacji powiek dolnych.