× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
przeszczep włosów metodą FUE hair-med
Metody leczenia

Co powinieneś wiedzieć o przeszczepie włosów FUE

Dla wielu osób, które doświadczają wypadania włosów, jedynym ratunkiem na ich odzyskanie jest przeszczep. W ostatnich latach najczęściej stosowaną metodą przeszczepu włosów jest metoda FUE. Kto i kiedy może skorzystać z dobrodziejstwa przeszczepu włosów może zadecydować lekarz trycholog po wcześniejszych badaniach i wywiadzie z pacjentem.

Badanie twoich włosów i skóry na głowie oraz analiza krwi i wywiad dotyczący ogólnego stanu zdrowia pozwoli lekarzowi na podjęcie decyzji dotyczącej dopuszczenia do zabiegu transplantacji włosów. Powinieneś wiedzieć, że ogólny stan zdrowia może być ograniczeniem czasowym lub całkowicie uniemożliwić przeszczep włosów, ale decyzję dotycząca przeszczepu podejmuje lekarz po konsultacjach z pacjentem.

Na czym polega przeszczep włosów FUE

Przeszczep włosów FUE to zabieg medyczny, podczas którego lekarz pobiera mieszki włosowe z tyłu głowy pacjenta i wszczepia je tam, gdzie włosy są cienkie, mocno przerzedzone lub jest ich całkowicie brak.

W świetle współczesnych badań i doświadczeń lekarzy trychologów,  przeszczep włosów jest najskuteczniejszą metodą walki z łysieniem.

Od kilkunastu lat przeszczep włosów metodą FUE z uwagi na swoją skuteczność i krótki okres rekonwalescencji po przeszczepie jest dominująca metoda transplantacji włosów.

Przeszczep włosów FUE (ekstrakcja jednostek pęcherzykowych)

Przeszczep metodą FUE w fazie wstępnej polega na pobieraniu pojedynczych mieszków włosów ze skóry w tylnej części głowy. Po pobraniu widoczne są drobne ślady w miejscach, w których usunięto mieszki włosowe. Mając pobrane mieszki włosów chirurg wykonuje drobne otworki w skórze głowy w miejscach wytypowanych do przyjęcia przeszczepu włosów, a następnie w te miejsca wszczepia pojedyncze włosy.

Na koniec procedury przeszczepu lekarz przykrywa obszary przeszczepu materiałem opatrunkowym lub tego nie robi, w zależności od wielkości pola przeszczepu i innych czynników.

Okres regeneracji skóry i odrost włosów po przeszczepie

Zabieg przeszczepu włosów metodą FUE zajmuje kilka godzin w trakcie jednej sesji do kilkunastu godzin podzielonych na kilka sesji.

Po przeszczepie włosów pacjent wraca do domu wkrótce po zakończeniu zabiegu.

Po zabiegu lekarz zaleca pacjentowi podjęcie pewnych środków ostrożności i w razie potrzeby przyjęcie leku przeciwbólowego.

Sporadycznie zdarzają się niewielkie stany zapalne, które wymagają podania leku przeciwzapalnego lub antybiotyku. Jednak stany zapalne skóry głowy po przeszczepie to bardzo sporadyczne przypadki

Zalety przeszczepu włosów

Przeszczep włosów bez względu na zastosowaną metodę to jedyne niezawodne rozwiązanie dla osób aktywnie walczących z łysieniem. Przeszczep włosów to jedyna trwała metoda odzyskania przynajmniej części utraconych włosów.

Łysiejący mężczyźni i kobiety z przerzedzonymi włosami mają skłonność do niskiej samooceny z tego powodu, a skutecznie przeprowadzony przeszczep włosów pomaga im odzyskać nie tylko włosy ale przede wszystkim odzyskać pewność siebie.

Należy pamiętać, że pełen efekt przeszczepu włosów metodą FUE staje się widoczny po 10-12 miesiącach. Dobrze jest jeśli w ramach działań po przeszczepie pacjent zdecyduje się  na zabieg mezoterapii skóry głowy. Mezoterapia pobudza krążenie krwi i aktywność cebulek włosów.