× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
sól
Informacje

Sól epsom – czemu zawdzięcza rosnącą popularność?

W wielu sytuacjach mamy do czynienia z zasadą, potwierdzającą skuteczność i zróżnicowane właściwości produktów łatwo dostępnych i nieskomplikowanych. Mniej naprawdę może znaczyć więcej. Dowodem niech będzie sól epsom i rosnąca popularność tego produktu. Siarczan magnezu może stanowić skuteczną kurację na skórę, włosy, a także mięśnie i układy, odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Przekonaj się, jak wiele problemów może rozwiązać.

Skąd wzięła się popularność soli epsom?

Związek siarki i magnezu znany jest od dawna, jednak sól epsom jako produkt, wykorzystywany w kosmetologii zyskał ogromną popularność zaledwie kilka lat temu. Odkryto jego skuteczność w dziedzinie przebarwień oraz mankamentów skóry, zwłaszcza tłustej i trądzikowej. Dzięki temu sól epsom stała się produktem rozpoznawalnym i pożądanym w kuracjach kosmetycznych. Powszechne stały się ponadto kąpiele w soli epsom, polecane szczególnie sportowcom.

Niezwykle szerokie właściwości siarczanu magnezu (soli epsom)

Popularny siarczan magnezu – sól epsom posiada właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze oraz kojące. Wyjątkowe właściwości ma najmniej dwudziestominutowa kąpiel z dodatkiem soli epsom po dniu wyczerpującym, przebiegającym ze znacznym nadwyrężeniem mięśni. Epsom sól pozwala zregenerować zmęczone mięśnie oraz przeciwdziała objawom stresu. Po wieczornej kąpieli zaśniesz szybko i spokojnie. Sól epsom jest produktem, wspomagającym działanie układu krwionośnego, a także ułatwiającym zaśnięcie po ciężkim dniu. Wspomaga wygładzenie skóry oraz walkę z niedoskonałościami, takimi jak zmiany trądzikowe. Przeciwdziała łojotokowi. Reguluje pracę układu trawiennego, wspierając oczyszczanie organizmu z ubocznych produktów przemiany materii.

Jakie jest najczęstsze zastosowanie siarczanu magnezu?

Poza zastosowaniem w kosmetologii (jako składnik kremów oraz dodatek do relaksującej kąpieli) sól epsom może być stosowana wewnętrznie, w celu wspomagania walki z infekcjami, wsparcia układu krwionośnego oraz środek, eliminujący zaparcia. Jej nieocenione właściwości w zestawieniu z prostotą oraz łatwością stosowania zapewniają optymalne rezultaty. Sól epsom, dostępna w sklepie iZdrowiej,  może stanowić element codziennej terapii antystresowej, połączonej z relaksem w leczniczej kąpieli. Solanka pozytywnie wpływa na skórę oraz regenerację zmęczonych mięśni. Popularna sól epsom jest dowodem na skuteczność prostych preparatów oraz tendencję do stosowania ich w codziennej pielęgnacji i w celu wzmocnienia organizmu. Znajduje zastosowanie w łagodzeniu objawów choroby, przebiegającej z gorączką, bólem mięśni oraz gardła.