× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
stomatolog
Jama ustna

Technologie używane podczas wizyty u stomatologa

W świadomości pacjentów wciąż pokutuje przekonanie, że wizyta u dentysty wiąże się z bólem i stresem. O nieprzyjemnych odgłosach i zapachach w gabinecie możemy zapomnieć. Nowoczesna stomatologia dbając o komfort i bezpieczeństwo, staje się sprzymierzeńcem w walce o zdrowy uśmiech. W naszym gabinecie bezbolesne leczenie zębów jest codziennością. Sprawdź czym dysponujemy.

Precyzyjnie w chorobę

Kompletna diagnostyka jest kluczowa w leczeniu. Minimalizuje ból i powikłania po zabiegu. By zapewnić komfort, w gabinecie sięgamy po coraz to nowsze narzędzia, które do niedawna gościły w amerykańskiej armii.

Znieczulenie komputerowe

Znieczulenie aplikowane przy pomocy komputera jest szybkie i skuteczne. Do specjalnego monitora podłączone jest urządzanie przypominające swoim kształtem długopis. Cienka igła w nim umieszczona, rozprowadza powoli środek znieczulający z tzw. prędkością fizjologiczną. A to wszystko dzięki systemowi komputerowemu, który czuwa nad tempem aplikowania płynu znieczulającego, który delikatnie wnika w tkankę. W komforcie pacjent przygotowywany jest do zabiegu, co dodatkowo obniża jego poziom stresu.

Radiowizjografia

Radiowizjografia to nowoczesna metoda wykonania zdjęć rentgenowskich, jest istotnym wsparciem podczas diagnozowania chorób uzębienia. Łączy zalety rentgena i USG. Przy pomocy specjalnej sondy, dostarcza w kilka sekund zdjęć, które bardzo dokładnie diagnozują choroby zębów czy wady zgryzu. Dzięki temu stomatolog ma precyzyjny wgląd w detale anatomiczne, które pozwalają na dobranie właściwej metody leczenia. Co istotne, badanie jest bezpieczne dla zdrowia. Minimalizuje dostarczaną dawkę promieniowania X aż o 90%, nie powodując skutków ubocznych. Dodatkowo automatyczny zapis obrazu stwarza możliwość archiwizacji dokumentacji medycznej pacjenta.

 Mikroskop

Bezproblemowe leczenie kanałowe nie może odbyć się bez dobrej jakości mikroskopu. Sprzęt ten zapewnia wielokrotne powiększenie obrazu, co umożliwia precyzyjne przeprowadzenie zabiegu. Służy stomatologowi w dokładnym wglądzie w anatomię zęba, dokładnym oczyszczeniu wnętrza kanału, zlokalizowaniu pęknięć zęba czy pomoc w protetyce stomatologicznej przy preparacji pod korony i licówki.

 Nowoczesność w służbie stomatologii

Współczesne zdobycze technologiczne, skupiają się nie tylko na bezbolesnym leczeniu zębów, ale również wspierają estetykę jamy ustnej. Zabiegi typu anti-aging, cieszą się coraz większą popularnością. Pacjent decydując się na tego typu zabieg, nie tylko inwestuje w swoje zdrowie, ale również w lepsze samopoczucie. Nic tak nie niweluje kompleksów, jak piękny uśmiech.  Dzięki nowoczesnym urządzeniom w gabinecie, takim jak system SAF, kauter elektryczny, PIEZO założenie licówek, koronek i odtworzenie brakujących zębów, sprawi, że odzyskamy utracony urok.