× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
ambulans
Informacje

Transport medyczny – bezpieczeństwo pacjenta

Przewiezienie osoby do szpitala lub ze szpitala do domu dla wielu osób wydaje się być zadaniem banalnym. Nie zawsze jednak jest to tak oczywiste i często nie sprowadza się to jedynie do wynajęcia taksówki. W przypadku osób chorych dużo poważniej, po bardzo trudnych urazach, konieczne będzie także zapewnienie odpowiedniego transportu na wysokim poziomie. Tylko taki transport będzie zapewniać bezpieczeństwo osobie chorej.

Profesjonalny transport medyczny – dla kogo?

Transport medyczny jest potrzebny w bardzo wielu sytuacjach. W przypadku osób chorych przewlekle lub po poważnych zabiegach, samodzielne powrócenie ze szpitala do własnego domu jest niestety niemożliwe. Wtedy to właśnie będziemy mogli skorzystać z pomocy transportu medycznego. Transport taki odbywa się bardzo często pomiędzy szpitalami i innymi placówkami medycznymi jak na przykład hospicja. W taki sposób odwożeni są również pacjenci do domów opieki czy też do domów prywatnych, gdzie oczekuje na nich rodzina lub profesjonalna pomoc pielęgniarska.

W transporcie medycznym liczy się sprzęt

Transport medyczny oferowany przez ModusAmbulans to pełna opieka na czas przejazdu karetką do miejsca docelowego. Dlatego też musi być ona wyposażona w doskonalej klasy sprzęt i rozwiązania pozwalające na przykład podtrzymać pacjenta przy życiu.

Sama karetka do transportu medycznego również jest doskonałej jakości pojazdem ze wszystkimi badaniami technicznymi. Posiada klimatyzację i zapewnia właściwy poziom bezpieczeństwa na drodze, tak ważny w przypadku osób, dla których komfort przemieszczania się jest kluczowy. Często również firmy świadczące usługi transportu medycznego posiadają samolot, którym mogą przewieźć osoby chore nawet w najdalsze zakątki kontynentu czy świata.

Transport medyczny – doświadczeni kierowcy i personel

Z jednej strony właściwy sprzęt i profesjonalny samochód, ale to nie wszystko. Za każdą nawet najlepszą technologią stoją ludzie ją obsługujący. To przede wszystkim doskonali kierowcy i załoga karetki, którą chory zostanie przewieziony w sposób absolutnie dla niego bezpieczny i zapewniający mu maksymalny komfort w czasie podróży. Każdy transport medyczny jest zorganizowany w taki sposób, by chora osoba miała w każdej sekundzie pełną opiekę. Kończy się on dopiero w momencie przekazania takiej osoby rodzinie lub też innemu personelowi na przykład placówki medycznej, hospicjum czy też szpitala. Transport medyczny obejmuje zatem również wniesienie chorego do mieszkania. Profesjonalna opieka, doskonały sprzęt i doświadczenie pracowników transportu medycznego zapewni bezpieczeństwo choremu na każdym etapie podróży.