× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
zwolnienie lekarskie
Informacje

Zwolnienie lekarskie online — czy jest to możliwe?

Wielu z nas narzeka na polski system opieki zdrowotnej. Nie ma co się temu dziwić, bo kolejki do lekarzy specjalistów się wydłużają. Nie ma też tak nowoczesności, która przecież obecnie jest w życiu każdego z nas. Sama choroba jest czymś niewygodnym, a w dodatku jeszcze samo wyobrażenie o pojechaniu do szpitala czy przychodni przyprawia nas o dreszcze. Nikt nie chce stać w kolejce długo, a szczególnie dotyczy to osób, które potrzebują zwolnienie lekarskie. Postanowiliśmy sprawdzić, czy jest takie rozwiązanie rzeczą możliwą. 

Zwolnienie lekarskie – już nie trzeba wychodzić z domu!

Odwieczną udręką było to, że trzeba było poświęcić swój czas na to, żeby osobiście stawić się u lekarza w celu otrzymania zwolnienia lekarskiego. Trudno o to było z kilku powodów. Przede wszystkim jest to uporczywe dlatego, że osoba chora może być na tyle osłabiona, że wyczekiwanie w kolejce i sam dojazd może wpłynąć jeszcze gorzej na jej zdrowie. Szczególnie widać to w okresie zimowym, gdzie temperatura na zewnątrz bywa niska, a przemieszczanie się do ośrodka zdrowia jest niekomfortowe. W przypadku braku własnego środka transportu koniecznością jest komunikacja miejska. Okazuje się więc, że możemy dodatkowo zarazić osoby postronne, czego nikt by nie chciał.

Problem, o którym mówimy wyżej jest dość istotny. Nie każdy przecież ma prawo jazdy bądź osoby, na które zawsze może liczyć. Są to wyjątkowe sytuacje i dla nich osobiste pojawienie się u lekarza jest czasochłonne i trzeba poświęcić pieniądze na dojazd. Zwolnienie lekarskie online jest idealnym wyjściem z tej sytuacji, dzięki któremu chory ma ogromny komfort działania. Będzie mógł umówić się na konkretną godzinę, która mu odpowiada i tym samym otrzymać popularne L4 sprzed ekranu komputera.

Szybsze zwolnienie to szybsze leczenie

Możliwość konsultacji z lekarzem przez internet sprawia, że można szybciej podjąć leczenie. Zdarzają się przecież sytuacje, gdzie osoba chora zapisuje się do lekarza dopiero na 2-3 dni do przodu i tym samym opóźnia proces leczenia. Niestety, klimat panujący w placówkach służby zdrowia jest taki, że trzeba ten stan wytrzymać, natomiast dopiero wizyta może go zakończyć.

Skorzystanie z opcji wizyty online pozwala pacjentowi na szybsze wyzdrowienie. Od razu po pojawieniu się pierwszych symptomów bądź wyraźnego osłabienia organizmu trzeba się od razu skonsultować, by erecepta mogła zostać wypisana. Taka postawa pozwoli pacjentowi o wiele krócej stanąć na nogi i cieszyć się zdrowiem, bo przecież nikt nie chce leżeć przez kolejne dni w łóżku. Sam proces zatem jest krótszy, więc dzięki konsultacji internetowej jesteśmy spokojniejsi o własne zdrowie i nie musimy nikogo zarażać.