× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
wypadanie włosów
Informacje

7 przyczyn wypadania włosów. Jak sobie z tym radzić?

Wypadanie włosów to niezwykle uporczywy problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Każdy z nich próbuje znaleźć przyczynę, ale przede wszystkim skuteczny sposób na ten problem. Istnieje mnóstwo suplementów i specjalistycznych preparatów. Jednak bez rozpoznania powodu – trudno wyleczyć tę przypadłość. Dlatego koniecznie poznaj wszystkie niezbędne metody i raz na zawsze pożegnaj wypadanie włosów.

Wypadanie włosów: przyczyny

Wypadanie włosów wcale nie musi być Twoim utrapieniem, jeśli poprawnie rozpoznać przyczynę. Istnieje siedem podstawowych błędów i prawdopodobnych powodów, przez które borykasz się z tym uciążliwym problemem. Pierwszym i nadrzędnym czynnikiem jest dieta, co ma generalny wpływ na kondycję naszego organizmu. Na słabą kondycję włosów mogą wpływać wszelkie niedobory witamin i składników odżywczych. Należą do nich głównie:

  • witamina E,
  • witamina A,
  • witamina C,
  • kolagen,
  • biotyna.

Oprócz tego na nadmierne wypadanie włosów może wpływać anemia w wyniku utraty żelaza i witaminy B12.

Jeśli chcesz, aby Twoja skóra głowy i paznokcie zachowały świetną wygląd, to musisz się skupić na bogato zróżnicowanej diecie.

Tylko dzięki temu otrzymasz pewność, że Twój organizm otrzymuje wszystkie składniki budulcowe. Przypomina to budowę domu, gdzie piękny efekt jest wynikiem dobrej jakości materiałów. Dlatego koniecznie zwracaj uwagę na skład jedzenia i unikaj żywności wysoko przetworzonej. Z pewnością nie pomaga duża ilość słodyczy, fast foodów, czy napojów słodzonych. Jeżeli wprowadzisz zdrowe nawyki, to bardzo szybko zobaczysz skutki w postaci młodych, nowych włosów tak zwanych baby hair.

Działanie od wewnątrz powinno być wsparte pielęgnacją zewnętrzną. Z tego względu wybieraj odpowiednie szampony i odżywki do Twojego typu włosów:

  • niskoporowate,
  • średnioporowate,
  • wysokoporowate.

Dzięki temu olejki i maski przyniosą pożądany efekt. Nie bez znaczenia pozostają różnego rodzaju choroby, a w tym Hashimoto i wiele innych zaburzeń hormonalnych. Ponadto, niektóre leki mogą wzmóc wypadanie włosów. Już nie od dzisiaj wiemy, że na kondycję naszego zdrowia wpływa również stres. To właśnie on może być przyczyną tego uciążliwego problemu.

Wypadanie włosów: leczenie

Trychologia, czyli ten obszar medycyny, który skupia się na leczeniu wszelkich chorób skóry i włosów. Jednak zanim udasz się do specjalisty – warto wykonać podstawowe badania krwi, moczu i TSH. Ponadto zastanów się, czy Twoja dieta pogłębia wypadanie włosów, bo nierzadko jest jedynym problemem. Jeśli brakuje Ci konkretnych składników odżywczych, to warto sięgnąć po suplementy. Dzięki temu szybko uzupełnisz niedostatek, a organizm szybko się zregeneruje. Chorujesz na choroby, które sprzyjają utracie włosów?

Przede wszystkim nie przerywaj leczenia i skontaktuje się ze swoim lekarzem. Być może uda się uzupełnić Twoją dietę o bogatsze składniki, co przyniesie wymierne efekty.

Niepokoi Cię kondycja Twojej skóry? W takim razie musisz skonsultować się ze specjalistą, aby wypracować odpowiednie leczenie. Do najczęstszych schorzeń należy atopowe zapalenie skóry, łysienie, łojotok, czy grzybica. Wszystkie te dolegliwości mogą realnie wpływać na wypadanie włosów. Dlatego niezbędna jest profilaktyka i odpowiednia pielęgnacja.

Warto używać dobrej jakości szamponów i odżywek, które nie podrażniają łuski włosa. Wówczas jest ona bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne, a one są już nieodwracalne.

Jedynym sposobem jest ścięcie zniszczonej końcówki. Obecnie na rynku znajdziesz mnóstwo olejków, odżywek i wielu innych środków. Jednak tylko odpowiedzialne i rzetelne podejście do tematu – może przynieść oczekiwane skutki. W tej kwestii warto zapytać o radę swojego fryzjera, który doskonale wie, jak Twoje włosy reagują na poszczególne składniki.

Zatem podstawową bronią okazuje się zdrowa, zbilansowana dieta, skuteczna suplementacja, stosowanie dobrze dobranych kosmetyków i regularna profilaktyka przed chorobami. Stosując się do tych wszystkich zasad – zyskujesz pewność, że wypadanie włosów Ci nie grozi. Co więcej, nawet gdy się pojawi, to nie na tak ogromną skalę, jak bez przestrzegania tych zasad.