× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
chirurgia plastyczna
Uroda

Chirurgia plastyczna – na co zwrócić uwagę umawiając się na zabieg

Operacje z zakresu chirurgii plastycznej cieszą się od lat niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Chcemy wyglądać lepiej, szczuplej, piękniej – to fakt. Chirurgia plastyczna to umożliwia. Korzystając z ogromnej oferty gabinetów, możemy w końcu spełnić swoje marzenia o pięknym wyglądzie. Na co zwrócić uwagę umawiając się na zabieg? Przeczytaj!

Czym zajmuje się chirurgia plastyczna?

Jeśli od lat przeszkadza ci krzywy, garbaty, bądź za duży nos, odstające uszy, zbyt małe piersi lub nieskutecznie próbujesz zgubić tkankę tłuszczową – to właśnie są to problemy, z którymi radzi sobie chirurgia plastyczna. Jest to dziedzina medycyny zajmująca się nie tylko defektami estetycznymi ciała (wrodzonymi lub nabytymi), często pomaga także w codziennym funkcjonowaniu i ma za zadanie polepszyć komfort życia pacjenta (np. operacja nosa często pomaga też skorygować krzywą przegrodę lub operacja opadających powiek, polepsza pole widzenia pacjenta). Zabiegi tego typu pozwalają uzyskać młodszy wygląd (np. poprzez lifting, czy przeszczep tłuszczu w określone partie ciała). Chirurgia plastyczna to także nierzadko pomoc dla pacjentów, którzy przez swój wygląd odczuwają dyskomfort lub kompleksy. Po zabiegu pacjent często zyskuje pewność siebie, staje się bardziej zadowolony ze swego wyglądu, poprawia mu się postrzeganie własnego ciała. Co warto podkreślić, zabiegami tego typu interesują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Najlepsza chirurgia plastyczna w Polsce

Oczywiście, jeśli chcesz oddać w czyjeś ręce swoje zdrowie i urodę, zależy ci przede wszystkim na bezpieczeństwie, jakości i efekcie wykonanego zabiegu. Internet jest pełen grup tematycznych zawierających opinie o najlepszych chirurgach plastycznych i rezultatach ich zabiegów. Przed podjęciem decyzji sprawdź specjalistów, poszukaj innych opinii, zrób dokładny reaserch. Wybierając z wielu ofert, masz naprawdę dużo możliwości, aby trafić na najlepszego specjalistę z zakresu chirurgii plastycznej. Sprawdź polecane kliniki chirurgii plastycznej i umów się na konsultacje!

Czy chirurgia plastyczna jest inwazyjna?

Decydując się na zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, musisz uzbroić się w większą cierpliwość. W odróżnieniu od medycyny estetycznej są to zabiegi bardziej inwazyjne, które często wymagają przynajmniej jednodniowego pobytu w klinice pod obserwacją. Dlaczego? Operacje plastyczne bardziej ingerują w ciało i czasem wymagają przejścia dłuższej rekonwalescencji (w zależności od zabiegu, taki powrót do codziennej sprawności może potrwać nawet kilka miesięcy). Oczywiście nowoczesna chirurgia plastyczna umożliwia także skorzystanie z dużo mniej inwazyjnych procedur, wszystko zależy od indywidualnych wskazań pacjenta i wyboru techniki zabiegowej.

Kiedy zdecydować się na zabieg?

Aby skorzystać z zabiegu u chirurga plastycznego, należy w pierwszym etapie wykonać szereg badań laboratoryjnych (np. badania krwi) oraz zgłosić się na konsultacje. To na tym spotkaniu ekspert określa czy występują przeciwwskazania do przeprowadzenia operacji. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, aby procedura mogła dojść do skutku, będziesz mógł skorzystać z zabiegu i w końcu cieszyć się wyglądem, o jakim marzysz.