× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Transplantacja włosów
Uroda

Transplantacja włosów – na czym polega oraz jak długo trzeba czekać na pierwsze efekty?

Transplantacja włosów to zabieg chirurgiczny, który ma na celu przywrócenie włosów pacjentom, którzy utracili je w wyniku choroby, przyjmowania leków lub starzenia się. Polega na pobraniu z głowy maleńkich fragmentów tkanki i wszczepieniu ich w łysych miejscach.

Na czym polega transplantacja włosów i jakie są jej najpopularniejsze metody?

Transplantacja włosów polega na wprowadzeniu nowych włosów przy użyciu technik chirurgicznych. Procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym i może być przeprowadzona w ciągu dnia lub dwóch, w zależności od ilości pracy, która musi być wykonana.

W zależności od rodzaju włosów, gęstości i wymagań objętościowych, istnieją dwa główne sposoby wykonania zabiegu: przeszczepianie jednostek mieszkowych (FUT) lub pobieranie jednostek mieszkowych (FUE). W przypadku FUT pojedyncze przeszczepy są pobierane z obszaru dawcy (często z tyłu głowy) metodą paskową. Powoduje to powstanie liniowych blizn, na których zasadniczo “rysuje się” linie do późniejszego wykorzystania, ponieważ wzdłuż skóry głowy pojawiają się drobne blizny, jak gdyby ktoś naniósł ślad długopisu na papier, ale potem nie zadbał o to należycie.

W przypadku FUE wszystkie włosy potrzebne do zabiegu pochodzą z jednego miejsca w tym obszarze, więc nie ma mowy o zewnętrznych bliznach; zamiast tego małe, cienkie nacięcia są wykonywane w każdym miejscu dawczym, co powoduje powstanie maleńkich kropek, które po zagojeniu wtapiają się w kolor otaczającej skóry, więc nikt nigdy się o nich nie dowie. Jeśli szukasz sprawdzonej kliniki, która oferuje transplantację metodą FUE, zapoznaj się z ofertą https://klinikaprzybylski.pl/.

Kto może wykonać transplantacje włosów?

Przeszczep włosów może być wykonany tylko przez specjalistę chirurga, który zazwyczaj jest również lekarzem z tytułem naukowym. Właściwa osoba do tego zabiegu to ktoś, kto został przeszkolony w zakresie wykonywania przeszczepu włosów i ma odpowiednie doświadczenie. Lekarz powinien być doświadczony w stosowanej technice, ponieważ nie chodzi tylko o używanie świetnego sprzętu: jeśli chcesz dobrych wyników, potrzebujesz kogoś, kto wie, jak je osiągnąć! Będziesz także chciał lekarza o dobrej reputacji w społeczności transplantacyjnej; jeśli to możliwe, sprawdź jego recenzje online przed umówieniem się na zabieg.

Jak długo trzeba oczekiwać na pierwsze efekty transplantacji włosów?

Wyniki transplantacji włosów są widoczne po 8-10 miesiącach. Po 6-8 tygodniach przeszczepione włosy zaczynają rosnąć, ale w tym czasie nie są jeszcze widoczne. Po 4 lub 5 miesiącach można jednak zacząć dostrzegać kilka nowych włosów tu i ówdzie; minie około sześciu miesięcy, zanim będzie można zobaczyć pierwszy prawdziwy rezultat.

Podsumowując

Podsumowując, transplantacja włosów to świetny zabieg dla osób, które chcą odzyskać pewność siebie. Należy jednak pamiętać, że każdy przypadek jest inny, a wyniki mogą się różnić od jednej osoby do drugiej. Ważne jest również, aby nie polegać wyłącznie na tej metodzie, ponieważ może ona przywrócić tylko część utraconych włosów.