× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Botox Gdynia
Uroda

Co to jest botoks i dla kogo jest przeznaczony?

Botoks to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych substancji stosowanych w medycynie estetycznej, nazywana często eliksirem młodości. Dzięki swojemu unikatowemu działaniu jest w stanie szybko i skutecznie odmłodzić skórę nadając jej młodzieńczy wygląd. Przekonaj się czym dokładnie jest botoks i dla kogo przeznaczone są zabiegu z jego użyciem.

Czym jest botoks?

Botoks to nazwa preparatu powstającego na bazie toksyny botulinowej, zwanej również jadem kiełbasianym. Substancja ta jest najsilniejszą naturalną neurotoksyną, wytwarzaną przez bakterie beztlenowe. Użyta w odpowiednio odmierzonych dawkach stała się prawdziwym przełomem medycyny estetycznej ostatniego stulecia.

Botoks, jak każda trucizna organiczna jest w stanie zablokować przewodzenie impulsów nerwowych w miejscu iniekcji, dzięki czemu następuje zablokowanie mięśnia odpowiedzialnego za powstawanie zmarszczki. Więcej na temat usuwania zmarszczek przy użyciu botoksu pod oczy lub botoksu na czoło można przeczytać na stronie https://derm-estetyka.pl/zmarszczki-czola-pod-oczami-miedzy-brwiami.html/, gdzie szczegółowo opisany został przebieg tego rodzaj zabiegu medycyny estetycznej. Botoks przeciwdziała również marszczeniu się i fałdowaniu skóry, co przywraca twarzy młody i rozpromieniony wygląd. Warto również wspomnieć, że częste obawy pacjentów o możliwość nienaturalnego, przypominającego maskę wyglądu twarzy po zabiegu są całkowicie bezpodstawne. Preparat wprowadza się bowiem miejscowo i oddziałuje on jedynie na jeden konkretny mięsień, dzięki czemu nie wpływa na możliwość ekspresji mimicznej.

Botoks na czoło

Dla kogo przeznaczone są zabiegi z użyciem botoksu?

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej kojarzone są często z osobami w wieku średnim i starszymi. Niestety zmarszczki mimiczne, na które oddziałuje botoks zdarzają się nawet u osób bardzo młodych, które ukończyły 20 rok życia. Na szczęście botoks jest w stanie niejako zamrozić istniejące zmarszczki, widocznie wygładzając skórę twarzy i redukując linie na czole, między brwiami czy w okolicach oczu i ust. Po botoks mogą sięgać również osoby cierpiące na choroby charakteryzujące się obniżonym napięciem mięśniowym oraz takie, które zmagają się z nadpotliwością. Toksyna botulinowa w odpowiedniej dawce jest w stanie także wpływać niezwykle pozytywnie na wyciszenie ataków migreny oraz na bruksizm.

Przeciwwskazaniami do skorzystania z odmładzającej mocy botoksu są: ciąża, okres karmienia piersią, choroby płytki nerwowo-mięśniowej oraz rozległe uszkodzenia skóry. Z zabiegów nie skorzystają również osoby przyjmujące leki takie jak cyklosporyna i D-penicylamina oraz pacjenci w wieku podeszłym.

Efekty zabiegów z użyciem botoksu

Decydując się na zabieg z użyciem botoksu należy zdawać sobie sprawę, że jego efekt jest szybki, jednak nie bezterminowy. Zamrożenie mięśni trwa zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy, po upływie których należy ponowić zabieg.  Pierwsze efekty widoczne są już po około 2 dniach od zabiegu. Zmarszczki zanikają, a wyraz twarzy staje się zdecydowanie łagodniejszy.

Zabiegi z użyciem botoksu są całkowicie bezpieczne i bezinwazyjne. Polegają na wstrzyknięciu odpowiedniej ilości preparatu w wyodrębnione miejsca na ciele. Z uwagi na to, że botoks jest naturalną trucizną, zabiegi z jego użyciem powinny być wykonywane jedynie przez wykwalifikowanego specjalistę.