× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
wypadanie włosów
Choroby skóry

Czy przeszczep włosów jest rozwiązaniem Twojego problemu łysienia?

Utrata włosów jest procesem niepożądanym zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Przerzedzająca się czupryna nie prezentuje się zbyt dobrze, dlatego warto zadbać o jej gęstość w każdy możliwy sposób. Można skorzystać z dobroczynnych właściwości leków i kosmetyków, które wspierają mieszki włosowe. Nadchodzi jednak moment, kiedy profilaktyka już nie pomaga i konieczne staje się wprowadzenie w życie bardziej radykalnych zabiegów np. przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów – kto może z niego skorzystać?

Przeszczepianie mieszków włosowych to zabieg powszechnie dostępny. Daje możliwość utrzymania bujnej czupryny osobom łysiejącym, ale także pomaga odzyskać włosy tym, którzy utracili je w wyniku choroby czy wypadku. Wprawdzie istnieją przeciwwskazania zdrowotne, które wykluczają wykonanie tego zabiegu, ale jest ich stosunkowo niewiele.

Transplantacja włosów – kiedy zgłosić się na wizytę

Przeszczep włosów to zabieg polegający na pobraniu mieszków włosowych z mocno owłosionej części głowy pacjenta i wszczepieniu ich w miejsca łysiejące. Dlatego bardzo ważne jest, aby zgłosić się na zabieg w chwili, gdy łysiejące miejsca nie są jeszcze zbyt rozległe. Jeśli łysina nie jest wielka a wianuszek włosów wokół niej jest jeszcze gęsty można być pewnym, że przeszczepienie włosów przyniesie oczekiwane efekty.

Przeszczep włosów – czy to skuteczne?

Transplantacja mieszków włosowych to najskuteczniejszy obecnie zabieg pozwalający na przywrócenie gęstej czupryny. Inne zabiegi oraz preparaty mają na celu opóźnienie procesu łysienia, ale nie są w stanie przywrócić włosów w miejsca ich pozbawione. W przypadku przeszczepu włosów jest inaczej. Dzięki temu zabiegowi można przywrócić owłosienie w miejscach, gdzie już od dawna nie ma włosów. Możliwości jakie daje transplantacja włosów są tak duże, że stale rośnie liczba osób, które chcą skorzystać z tej metody.

Przeszczep włosów to metoda stosowana od wielu lat, ale nadal niedoceniana. Każdego dnia setki tysięcy osób korzysta z kosmetyków i leków mających spowolnić łysienie lub wzmocnić włosy, co często przynosi niezadowalające efekty. Dzięki przeszczepowi można skutecznie zagęścić włosy i pokryć nimi miejsca łysiejące. To w pełni skuteczny i dostępny niemal dla każdego zabieg.