× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
przebarwienia skórne
Choroby skóry Uroda

Przebarwienia skórne – estetyczny problem

Wiele osób boryka się z przebarwieniami skórnymi. To zaburzenia pigmentacji, które wywołane są nieprawidłowym funkcjonowaniem melaniny. Jest ona odpowiedzialna za Twój odcień skóry i ma zadanie chronić ją przed działaniem szkodliwych promieni UV. Przebarwienia mogą mieć związek z długotrwałą ekspozycją skóry na słońce lub ze zmianami hormonalnymi np. podczas ciąży. Czy można się ich pozbyć?

Cytryna i kremy rozjaśniające

Wiele osób próbuje pozbyć się przebarwień, wykorzystując w tym celu witaminę C, która posiada właściwości rozjaśniające. Nie uzyskasz jednak spektakularnych efektów, sięgając po tego typu preparaty. Oczywiście, odżywią skórę, nawilżą ją i sprawią, że stanie się ona bardziej promienna i ujednolicona. Nie pomoże to jednak w całkowitym pozbyciu się plam pigmentacyjnych.

Konsultacja ze specjalistą

Pamiętaj, aby każdy zabieg i podejmowane kroki konsultować z ekspertem. Może być to dermatolog lub lekarz medycyny estetycznej. Taki specjalista wskaże Ci skuteczną drogę do walki o ujednolicony kolor skóry. Może wprowadzić leczenie farmakologiczne, przy użyciu maści, ale może również zalecić np. laser frakcyjny CO2.

Czym jest laser frakcyjny?

Laserowe usuwanie przebarwień Wrocław to jeden z rutynowych zabiegów, wykonywanych przy użyciu lasera frakcyjnego CO2. Lekarz, przy użyciu specjalnej głowicy „strzela” w skórę wiązkami lasera, który doprowadza do mikrouszkodzeń, zachowując jednak przy tym kolumny zdrowej tkanki, dzięki czemu proces gojenia przebiega niezwykle sprawnie. Silnie pobudza do pracy włókna kolagenowe oraz elastynę. To sprawia, że skóra staje się nie tylko ujednolicona, ale zyskuje też gęstość, a ponadto pozbędziesz się też zmarszczek. Laserowe usuwanie przebarwień Wrocław jest bezpieczne i wykonywane przy znieczuleniu specjalną maścią.

Sam zabieg trwa około 30 minut. Po jego przeprowadzeniu Twoja twarz może być nieco opuchnięta, a obrzęk utrzymywać się może do 3 dni. Pierwsze efekty działania laserowego usuwania przebarwień Wrocław zauważysz już po tygodniu. Na pełne rezultaty należy zaczekać 3 tygodnia. Specjaliści zalecają, aby zabieg powtórzyć 2-3 razy dla uzyskania jak najlepszych efektów.