zioła
Informacje

Czym jest balsam jerozolimski Bonifratów?

Bonifratrzy to Zakon Szpitalny Świętego Jana Bożego, katolicki zakon utworzony w 1540 roku w Hiszpanii poprzez Świętego Jana Bożego. W Polsce Bonifratrzy funkcjonują od 1609 roku. Od tego momentu Bonifratrzy rozwijali ziołolecznictwo, tworząc niezwykle dobre formuły. Efektem owej tradycji jest niezwykle duży dobór Artykułów Bonifraterskich, jakie można kupić w internecie.

Balsam jerozolimski Bonifratów – co należy wiedzieć?

Balsam jerozolimski Bonifraci, to środek ziołowy w formie kropli do używania na wszystkie choroby górnych dróg oddechowych oraz wytrzymałość. Środek umożliwia odkrztuszanie wydzieliny występującej w oskrzelach. Także wykazuje oddziaływanie przeciwbakteryjne, oczyszczające oraz przeciwzapalne w obrębie górnych dróg oddechowych. Stosuje się go w stanach zapalnych i w chorobach gardła.

Balsam Jerozolimski – skład

Balsam Jerozolimski zawiera sacharozę, wodę, miód i olejki z kwiatu czarnego bzu, kwiatu lipy, kwiatu dziewanny, kwiatu rumianku, plechy porostu islandzkiego, ziela tymianku oraz melisy. Odnajdziemy w nim także wyciąg z owoców bzu czarnego i wyciąg z korzenia prawoślazu. Działaniem Balsamu Jerozolimskiego jest wsparcie pracy układu oddechowego i wytrzymałości człowieka już od 3 roku życia. Dobrze dopasowana mieszanka ziół, dba o odpowiednią pracę układu oddechowego i redukuje podrażnienia gardła, krtani oraz strun głosowych.

Ziołowy syrop o ogromnym potencjale prozdrowotnym, więc zakonna specyfikacja Braci Bonifratrów

Są tutaj zioła o oddziaływaniu osłaniającym oraz nawilżającym błonę śluzową gardła oraz krtani (porost islandzki, podbiał), zioła ułatwiające odkrztuszanie (dziewanna, lipa) i zioła ogrzewające oraz napotne (lipa, bez czarny). Ważnym elementem jest balsamowiec mirry o oddziaływaniu znieczulającym, przeciwzapalnym i bakteriobójczym oraz też wykrztuśnym. Istotnym elementem jest pelargonia – zioło dobre do usuwania choroby, zapalenia oskrzeli oraz pozostałych dolegliwości zapalnych układu oddechowego.

Ziołowe artykuły klasztorne od wieków tak samo skuteczne

Środki klasztorne nie różnią się już niczym od tychże „standardowych środków” oferowanych w aptekach. Z pewnością poprzez lata systematycznie traciły część własnego czaru oraz tajemniczości, lecz na pewno nic ze efektywności. Wprost przeciwnie, ponieważ obecnie są lepiej zbadanymi nowymi środkami, natomiast dzisiejsza medycyna uznaje dobrą intuicję dawnych zakonnych zielarzy oraz trafność ich ziołowych formuł, jakie są dobrym lekarstwem na mnóstwo chorób. Słusznie im ufamy, ponieważ taki rodowód jest niemal zawsze poręczycielem klasy oraz solidnego wykonania.

Dodaj komentarz