× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
depilacja
Uroda

Depilacja laserowa – sposób na trwale gładką skórę

Depilacja laserowa jest bardzo popularnym zabiegiem wykonywanym w seriach jaki proponowany jest przez setki różnych salonów kosmetycznych. Jest to bardzo prosty zabieg, który przeprowadzany jest z pomocą specjalistycznych laserów różnego rodzaju. Najłatwiej i najszybciej zabiegi przeprowadza się u osób z jasnymi włosami, troszkę ciężej wykonuje się zabieg osobom z ciemnymi, gęstymi włosami – jednak ciężej nie znaczy, że nie da się tego wykonać.

Jak przebiega zabieg

Depilacja ciała laserem jest w odróżnieniu od używania wosku, maszynek czy past cukrowych zabiegiem trwałym. W innych przypadkach włosy z czasem będą odrastać i trzeba będzie je powtórnie usuwać – w przypadku depilacji laserowej już nie!

Specjalne lasery nakierowują wiązkę światła o określonej długości fali niszcząc cebulkę włosa. Zniszczona cebulka nie będzie produkować w przyszłości kolejnych włosów, co wpłynie na to, że ten proces jest właśnie trwały. Dokładnie mówiąc do cebulki włosa dostaje się melanina, której zadaniem jest właśnie termiczne uszkodzenie cebulki włosa poprzez pochłonięcie energii. Proces opiera się o zjawisko fototermolizy.

Należy zwrócić uwagę, że proces ten będzie poprawny tylko i wyłącznie w fazie wzrostu włosa. Może dojść do przejścia cebulki włosa w stan uśpienia – nie będzie ona w tym stanie produkować włosów. Jednak to może trwać określony czas, po którego upływie włosy mogą znowu odrastać! Dlatego tak ważne jest powtarzanie procesu aby mieć pewność, że cebulka została zniszczona, a czas i pieniądze klienta nie poszły na marne.

Wizytę w jednym z 49 salonów depilacji można umówić bezpośrednio przez stronę https://depilacja.pl/.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Skóra po wykonaniu zabiegu depilacji laserem jest osłabiona, dlatego nie powinna mieć kontaktu z alkoholem, a dokładnie kosmetykami, które go posiadają. W przeciwnym razie może dojść do mocnego wysuszenia naskórka i licznych podrażnień. Dodatkowo nie powinno się opalać, a w ostateczności używać kremów z bardzo wysokim filtrem typu 50.

Ogólnie mówiąc depilacja jest bezpieczna, jednak osoby, które przyjmują leki fotouczulające nie powinny się go poddawać. Światło lasera może sprawić, że dojdzie wtedy do niechcianych powikłań, czy reakcji alergicznych – na przykład przy jednoczesnym stosowaniu antybiotyków. Dodatkowo osoby posiadające cukrzycę bądź choroby neurologiczne również powinny się wstrzymać.