× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
powiększanie piersi
Uroda

Powiększanie piersi implantami – wady i zalety zabiegu

Chirurgia plastyczna to branża pozwalająca na skorzystanie z szerokiego zakresu zabiegów, mających wpływ na poprawę wyglądu ciała. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej efektownych jest powiększanie piersi implantami. Jakie są wady i zalety tej metody?

Jaki jest przebieg zabiegu powiększania piersi?

Przygotowania do zabiegu powiększania piersi należy rozpocząć stosunkowo wcześnie – około 2 tygodnie przed. W tym czasie należy zmienić dietę i nawyki, wykonać szereg badan oraz odbyć konsultacje ze specjalistą, który będzie przeprowadzać zabieg. Powiększanie piersi w profesjonalnych klinikach, np. ClinicForYou wykonywane jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 1 – 1,5 godziny. Polega na wprowadzaniu wybranych implantów pod lub na mięsień piersiowy. Nacięcia zazwyczaj wykonywane są na granicy otoczki brodawki bądź pod piersią – uzależnione jest to od wybranej metody. Rekonwalescencja po zbiegu trwać może aż do 6 – 9 miesięcy. Po tym czasie efekty przeprowadzonej operacji są w pełni widoczne.

Jakie są zalety powiększania piersi implantami?

Do niewątpliwych zalet zabiegu powiększania piersi zaliczyć można jego wpływ na poprawę wyglądu biustu. Dzięki niemu staje się: ujędrniony, uniesiony i symetryczny. Współczesna medycyna pozwala na uzyskanie dowolnego rozmiaru piersi. Powinien być dopasowywany do ogólnej budowy ciała pacjentki, jak i jej potrzeb oraz oczekiwań. Dodatkowo zabieg powiększenia biustu pozwala kobietom, które utraciły pierś w efekcie mastektomii czy urazu na odbudowanie pewności siebie oraz kobiecości. Operacja tego typu ma ogromny wpływ na stan emocjonalny każdej kobiety – powala jej pozbyć się kompleksów, które mogą znacząco wpływać na jej życie. Zabieg ten jest stosunkowo bezpieczny, wynika to m.in. z faktu, że jest znaną od lat procedurą, która przez cały ten czas była ulepszana. Stosowane są także nowoczesne, w pełni bezpieczne implanty. Istnieje możliwość dopasowania ich do pacjentki, ponieważ na rynku znaleźć można kilka rodzajów tego wypełnienia.

Wady powiększania piersi implantami

Pomimo wielu zalet powiększania piersi implantami warto pamiętać także o wadach takiego rozwiązania. Należy podkreślić, że po przeprowadzeniu zabiegu nie można wykluczyć wystąpienia szeregu powikłań m.in. infekcji, kłopotów z węzłami chłonnymi, toczenia czy twardziny. Powiększanie piersi jest zabiegiem stosunkowo drogim. Powrót do pełnej sprawności jest czasochłonny. Należy zaznaczyć, że nie jest to zabieg dla każdego. Przewlekłe choroby autoimmunologiczne (np. cukrzyca, aktywny nowotwór, zaburzenia krzepliwości krwi), przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, stany zapalne skóry oraz inne symptomy są przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu. Warto zaznaczyć, że dla jego prawidłowego przebiegu nie powinien być przeprowadzany w czasie 2 ostatnich i 2 pierwszych dni cyklu miesiączkowego. Powiększenia piesi implantami nie jest zabiegiem na całe życie. W zależności od indywidualnych warunków każdej kobiety po pewnym czasie muszą być one wymienione.

Zabieg powiększania piersi implantami – dla kogo?

Z oferty klinik posiadających w swojej ofercie zabieg powiększania piersi za pomocą implantów korzysta szerokie grono osób. Pierwszymi z grup klientek są te, które chcą, by ich biust był bardziej pełny lub uniesiony oraz pragnące zniwelować asymetrię biustu. Ponadto zabieg ten często przeprowadzony jest u pacjentek po mastektomii. Skorzystać mogą z niego także panie po przebytych urazach oraz borykające z problemami z piersiami na skutek wad wrodzonych. Ponadto wielu wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów podejmuje się wyjęcia źle wprowadzonych implantów oraz przeprowadzenia prawidłowego powiększania piersi. Zabieg ten może być również wykonany u osób transseksualnych.