depilacja laserem
Uroda

Depilacja laserowa – trwały sposób na nadmierne owłosienie

Depilacja laserowa zyskuje coraz większą popularność nie tylko wśród pań, ale również panów. Wszystko za sprawą prężnie rozwijającej się technologii, która w przeciwieństwie do wosku czy golenia pozwala na stałe pożegnać się z problemem włosów wyrastających w niepożądanych miejscach. Jak wygląda taki zabieg w Rzeszowie i jakich efektów można się po nim spodziewać?

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa w Rzeszowie oparta jest o działanie wiązki laserowej miejscowo emitowanej przez specjalne urządzenie, cechujące się najwyższą skutecznością z punktu widzenia aktualnych osiągnięć w światowej dermatologii. Pod wpływem światła lasera dochodzi do uszkodzenia części mieszka włosowego odpowiedzialnej za jego wzrost, na skutek czego w miejscu tym nie pojawią się już odrosty. 

Bezpieczeństwo i lokalne działanie

W jaki sposób dochodzi do uszkodzenia jedynie konkretnych komórek, inne pozostawiając w nienaruszonym stanie? Podstawą jest tu selektywne działanie wiązki laserowej, która pochłaniana jest jedynie przez zawierające barwnik melanocyty mieszka włosowego. Inne komórki pozostają więc obojętne na wpływ lasera i nie dochodzi do żadnych zmian w ich strukturze, co pozwala zachować najwyższy profil bezpieczeństwa zabiegu.

Czy depilację trzeba powtórzyć?

Laserowe usuwanie owłosienia jest zabiegiem przynoszącym trwałe efekty. Wiązka światła emitowana przez laser jest jednak zdolna jedynie do uszkodzenia struktur mieszka, którego włos znajduje się w fazie aktywnego wzrostu. W fazie tej znajduje się jednocześnie tylko część włosów. Pozostałe przechodzą fazę przejściową (katagenu) lub spoczynku (telogenu). Obrót tych faz trwa nieustannie i to właśnie z tymi fazami zsynchronizowane są kolejne przeprowadzane zabiegi, których zazwyczaj trzeba przebyć 4-5, by już na zawsze cieszyć się gładką skórą. Zabiegi te prowadzi się w 6-8 tygodniowych odstępach co pozwala na maksymalizację ich efektów z racji występowania w czasie ich trwania największego odsetka włosów w fazie aktywnego wzrostu.

Depilacja laserowa w Rzeszowie – czy jest dla każdego?

Zabiegowi depilacji może się poddać większość kobiet i mężczyzn. Jak każdy zabieg, mimo że niezwykle bezpieczny, i temu przypisać można przeciwwskazania. Należą do nich na przykład aktywne stany zapalne organizmu czy opryszczka, łuszczyca i bielactwo, stosowanie niektórych leków czy ciąża oraz laktacja. Na inne z przeciwwskazań pacjent ma już realny wpływ. Nie powinno się wykonywać zabiegu w okolicy, w której występuje opalenizna, przy stosowaniu niektórych ziół, samoopalaczy czy kremów oraz peelingów. Jeśli podczas konsultacji wszystkie przeciwwskazania zostaną wykluczone, można bez obaw o swoje bezpieczeństwo przystąpić do zabiegu i szybko zapomnieć o wosku oraz maszynkach do golenia.

Dodaj komentarz