× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Zabieg depilacji laserowej – co warto o nim wiedzieć?
Uroda

Zabieg depilacji laserowej – co warto o nim wiedzieć?

Depilacja laserowa należy do najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia. Pozwala pozbyć się włosków z różnych obszarów ciała, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Na czym polega ta metoda? Jakie są główne zalety epilacji laserowej?

Depilacja laserowa Wrocław – na czym polega?

Gładkie ciało jest marzeniem wielu osób. Niestety, popularne metody jak depilacja woskiem, cukrem czy golenie maszynką nie przynoszą zadowalających efektów, włoski szybko odrastają, a nadmierne owłosienie spędza sen z oczu. Doskonałą alternatywą do tradycyjnych metod jest depilacja laserowa. Wrocław to miasto, w którym można wykonać bezpieczny i skuteczny zabieg, w komfortowych warunkach https://www.depilacjalaserowa-wroclaw.pl/. Zabieg polega na naświetlaniu wybranego obszaru ciała odpowiednio dobraną wiązką światła. Wiązka światła przenika przez barwnik, czyli melaninę w głąb włosa i niszczy mieszki włosowe. Laser działa jedynie na włosy, skóra wokół jest bezpieczna i nienarażona na poparzenia. Zabieg można wykonać na różnych obszarach ciała. Nadaje się do twarzy, klatki piersiowej, rąk, nóg, popularna jest również depilacja laserowa bikini czy brzucha. Zabieg, w zależności od obszaru, trwa do kilku do kilkudziesięciu minut. W trakcie depilacji pacjenci mogą odczuwać dyskomfort, ale dzięki nowoczesnym laserom, z systemami chłodzenia jest on ograniczony do minimum. Po zabiegu na skórze mogą pojawić się zaczerwieniania, które znikają w ciągu kilku dni. Aby uzyskać trwałe efekty, należy wykonać ok. 6-8 zabiegów w odstępach od 4 do 8 tygodni.

Przygotowania do zabiegu depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej powinien być poprzedzony konsultacją ze specjalistą, który oceni stan skóry i sprawdzi, czy nie ma przeciwwskazań do tej metody usuwania włosków. Do wykonania depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować. Ważne jest, aby miesiąc przed zabiegiem nie opalać się, zarówno na słońcu, jak i w solarium. Nie można stosować środków złuszczających i kremów do depilacji, kremów i maści z retinolem, preparatów z kwasami oraz witaminę A i C w miejscu, gdzie będzie przeprowadzany zabieg. Kolejnym krokiem przygotowań do zabiegów depilacji laserowej jest odstawienie leków fotouczulających oraz niektórych ziół, które mogą spowodować powstanie przebarwień.

Laserowe usuwanie owłosienia – zalety

Depilacja za pomocą lasera cieszy się coraz większą popularnością. Główne zalety to:

  • Wysoka skuteczność i trwała redukcja owłosienia – kilka zabiegów pozwala trwale usunąć niechciane włoski i cieszyć się trwałą gładkością.
  • Możliwość usunięcia owłosienia z różnych części ciała – depilacja laserem pozwala pozbyć się włosów z twarzy, ramion, nóg czy okolic bikini. Nowoczesne lasery np. laser diodowy pozwalają dopasować parametry do danego fototypu skóry, a to pozwala wykonać depilację laserową nawet u osób o jasnych włosach.
  • Oszczędność czasu – dzięki depilacji laserowej nie trzeba tracić czasu na codzienne golenie czy usuwanie włosów depilatorem. Wystarczy kilka zabiegów, aby pozbyć się problemu odrastających włosów.
  • Brak podrażnień i przesuszenia skóry – wiele metod depilacji powoduje podrażnienia, wrastanie się włosków, zapalenia mieszków włosowych. W przypadku zabiegu laserowego nie ma tego problemu, skóra jest gładka i zdrowa.
  • Bezpieczeństwo – depilacja laserowa jest bezpieczna, nie powoduje powikłań. Oczywiście ważne jest, aby przed zabiegiem wykluczyć ewentualne przeciwwskazania tj. świeży tatuaż, przyjmowanie niektórych leków itp. Nie zaleca się wykonywania depilacji laserowej u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Depilacja laserowa to doskonały sposób na trwałe usunięcie owłosienia. Likwiduje problem wrastających włosków, zapaleń mieszków i bolesnych podrażnień. Nowoczesny lasery pozwalają wykonać zabieg na każdej części ciała, pozbyć się kompleksów i bez wstydu pokazywać ciało.