× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
dieta pudełkowa
Dieta

Dieta pudełkowa – wszystko co musisz wiedzieć

Coraz więcej osób decyduje się zmienić nawyki żywieniowe i rozpocząć przygodę ze zdrową żywnością. Przemawia za tym przede wszystkim chęć posiadania szczupłej sylwetki i dobrego zdrowia. Pęd życia nierzadko nie pozwala jednak przygotowywać posiłków w odpowiedni sposób, dlatego z pomocą przychodzi dieta pudełkowa. O szczegółach dotyczących usługi fit cateringu przeczytasz w poniższym artykule.

Czym jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to catering, który każdego dnia jest dostarczany pod adres wskazany przez zamawiającego. Może być to miejsce zamieszkania lub miejsce pracy. Usługa ta polega na zamówieniu wybranej ilości posiłków, które składać się będą na pełnowartościowy, dzienny jadłospis.

Kto może skorzystać z fit cateringu?

Dieta z dostawą do domu to rozwiązane dedykowane dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie i wygląd. Wbrew pozorom catering dietetyczny nie jest skierowany wyłącznie do osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. Rozwiązanie to sprawdzi się w przypadku każdego, niezależnie od motywacji i celu. Jest to bowiem świetna alternatywa dla osób, które chcą zacząć zdrowo jeść, ale nie mają pomysłu na zdrowe przepisy lub czasu na wymyślanie menu, robienie zakupów i gotowanie. Catering dietetyczny świetnie sprawdzi się także w przypadku sportowców, którzy trenują zarówno amatorsko, jak i zawodowo. Specjaliści są bowiem w stanie zaplanować dietę adekwatnie do ich potrzeb i rodzaju wykonywanej aktywności.

Dieta pudełkowa – rodzaje

Firmy cateringowe zwykle posiadają wysoce rozbudowaną ofertę. Dzięki temu są w stanie sprostać oczekiwaniom każdego wymagającego klienta. Najczęściej w ich ofertach można znaleźć następujące propozycje:

  • dieta klasyczna,
  • dieta niskokaloryczna,
  • dieta bez ryb,
  • dieta dla wegetarian,
  • dieta dla wegan,
  • dieta bezglutenowa,
  • dieta bez glutenu i laktozy,
  • dieta bez nabiału,
  • dieta dla kobiet w ciąży i karmiących,
  • dieta dla sportowców.

Jaki jest koszt diety pudełkowej?

Ostateczna cena cateringu dietetycznego zależy od wybranych parametrów związanych z usługą, takich jak chociażby wariant diety, ilość posiłków czy kaloryczność https://bedietcatering.pl/kalkulator-bmi/. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych na miesiąc, a kończą nawet w okolicach kilku tysięcy. Wiele firm oferuje atrakcyjne zniżki dla klientów, którzy z góry deklarują chęć korzystania z usługi przez dłuższy okres. Warto wziąć to pod uwagę podczas składania zamówienia, bowiem im dłuższy abonament tym korzystniejsza cena. Warto jednak podkreślić, iż przy wyborze kryterium ceny nie powinno być głównym wyznacznikiem. Nierzadko zdarza się bowiem, iż niższy koszt usługi to automatycznie gorsze produkty, a tym samym niższa jakość posiłków.

Zalety diety z dostawą do domu

Korzyści wynikających z korzystania z usługi fit cateringu jest bardzo wiele. Przede wszystkim dieta z dostawą do domu pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Jest to wygodne rozwiązanie, dostosowane do potrzeb osób zapracowanych i zabieganych. Niekwestionowaną zaletą jest również fakt, iż wszystkie posiłki przygotowywane są przez wykwalifikowanych kucharzy. Dania są więc wyjątkowo smaczne, a dieta nie oznacza rezygnowania z przyjemności, jaką daje jedzenie. Na korzyść cateringu dietetycznego przemawia także jego elastyczność. Dzięki rozbudowanej ofercie usługa jest dostępna dla każdego, niezależnie od preferencji żywieniowych i oczekiwań.