× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
filtry pm 2.5
Informacje

Jak chronić swoją rodzinę przed smogiem?

Zanieczyszczenie powietrza to dziś jedno z największych zagrożeń cywilizacyjnych. Wdychanie związków chemicznych, które zawierają tlenki azotu, dwutlenki siarki, sadzę i tlenki węgla sprawiają, że Twoje i Twojej rodziny płuca są narażone na groźne choroby. Czy można w jakikolwiek sposób uchronić się przed zagrożeniem, jakim jest smog? Obecnie uznaje się, że odpowiedzią na takie potrzeby są filtry pm 2.5, sprawdź, czym one są i jak je wykorzystywać. Piszemy o tym w poniższym artykule!

Jakie konsekwencje ma wdychanie smogu?

Szczególnie jesienią i zimą jesteśmy najbardziej narażeni na występowanie smogu, który następnie wdychamy. Opadające pyły oraz sadza bardzo negatywnie wpływają na nasze zdrowie i życie. W jaki dokładnie sposób? Po pierwsze to głównie przez brak świadomości i skutecznej walki ze smogiem coraz więcej osób boryka się z alergiami. Poza tym do innych częstych przypadłości, które są konsekwencją smogu, należy na pewno astma oraz przewlekłe zapalenie oskrzeli czy też niewydolność oddechowa. Nie można zapomnieć również o tym, że długotrwałe narażenie na smog może doprowadzić nawet do rozwoju komórek nowotworowych, a w konsekwencji do raka płuc.

filtry pm 2.5

Czym są filtry pm 2.5?

Czy można jakoś ustrzec siebie i swoją rodzinę przed niszczycielką siłą smogu? Oprócz edukacji i podnoszenia świadomości można stosować też specjalne filtry pm 2.5. Czym one są i czy naprawdę można nazwać je skuteczną bronią przeciwko smogowi?

Do Twojego domu również przedostaje się smog, który zagraża domownikom, w tym dorosłym, seniorom, ale też małym dzieciom. Dlatego warto stosować do wentylacji dopasowane filtry. Szczególnie polecamy konkretny rodzaj, czy pm 2.5. Przed czym tego typu filtry dokładnie mogą ochronić? 

Otóż, PM 2.5 to pył, który jest zawieszony, a jak sama nazwa mówi, zawiera cząsteczki o wielkości do 2.5µm. Są one o tyle niebezpieczne, że mogą skutecznie docierać w głąb człowieka, aż do pęcherzyków w płucach. Przez to też będziesz narażony na różnego rodzaju upośledzenia płuc w dłuższej lub krótszej perspektywie czasowej oraz na powstawanie różnych podrażnień skórnych, a także takich pojawiających się na oczach. Warto zdawać sobie sprawę, że wśród pyłów w tej wielkości mogą znajdować się też bakterie czy też zarodniki grzybów oraz niektóre pyłki roślin. Najlepiej zatem, aby ustrzec się przed tego typu zagrożeniami, niezbędne jest stosowanie w domu filtrów klasy M6 czy też F9, a na zewnątrz świetnie sprawdzą się specjalne maski antysmogowe wielorazowego użytku z wymienianym filtrem.