× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
przeszczep włosów
Uroda

Ile kosztuje i jak przebiega przeszczep włosów?

Przeszczep włosów (inaczej transplantacja włosów) to zabieg, któremu poddać się mogą zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Polega on na pobraniu mieszków włosowych z miejsca dawczego i zaimplementowaniu ich w miejsce biorcze. Dla kogo jest przeznaczony, jak dokładnie przebiega i ile kosztuje ten zabieg? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedzi w poniższym artykule.

  1. Przeszczepianie włosów – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?
  2. Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów?
  3. Ile kosztuje przeszczep włosów?
  4. Jak przygotować się do zabiegu przeszczepu włosów?
  5. Ile trwa rekonwalescencja po przeszczepie włosów?

Przeszczepianie włosów – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Na przeszczep włosów decydują się najczęściej osoby z problemem łysienia androgenowego lub utraty włosów na skutek chorób bądź wypadków. Przeszczepy włosów wykonuje się także w przypadku ubytków owłosienia w okolicach brwi, wąsów lub brody. 

Aby przeszczepianie włosów przyniosło zadowalające efekty, powinno być poprzedzone dokładną diagnozą i wyeliminowaniem ewentualnych chorób, mogących powodować utratę włosów. Należy mieć świadomość, że istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu przeszczepu włosów. Są to między innymi: cukrzyca, łysienie plackowate, choroby nowotworowe, zaburzenia krzepliwości krwi, ciąża czy uczulenie na środki znieczulające.

Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów?

Wiele osób zastanawia się, na czym polega przeszczep włosów. Otóż zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych z miejsca dawczego, a następnie przeniesieniu ich do miejsca biorczego. Mieszki włosowe zostają pobrane zazwyczaj z części potylicznej głowy, a następnie umieszczane w miejscu, w którym występuje łysienie. 

Obecnie największą popularnością cieszy się metoda przeszczepu włosów FUE (Follicular Unit Extraction). Ten sposób transplantacji włosów nie wymaga użycia skalpela ani zakładania szwów, co znacznie przyspiesza okres rekonwalescencji i nie pozostawia widocznej blizny.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Koszt przeszczepu włosów uzależniony jest od wielkości obszaru, na którym przeprowadzany jest zabieg. Średnia cena za transplantację włosów metodą FUE wynosi 10-15 złotych za 1 graft (jest to mieszek włosowy razem z cebulkami i gruczołem łojowym). W przypadku skóry głowy całkowity koszt to około 5 do 40 tysięcy złotych.

Jeżeli chodzi o przeszczep brwi, to koszt tego zabiegu wynosi około 12 – 18 tysięcy złotych. Z kolei za zabieg transplantacji włosów brody trzeba średnio zapłacić 16-18 złotych za 1 graft.

Jak przygotować się do zabiegu przeszczepu włosów?

Przeszczepianie włosów nie wymaga od pacjenta wielu przygotowań. Do zabiegu transplantacji włosów konieczne jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych w celu wykluczenia ewentualnych chorób. O dopuszczeniu do przeszczepu decyduje lekarz prowadzący.

Na kilka dni przed przeszczepem włosów należy zaprzestać przyjmowania leków rozrzedzających krew, a dzień przed oraz w dniu zabiegu niewskazane jest spożywanie alkoholu, mocnej kawy oraz herbaty. W dniu transplantacji należy jedynie umyć głowę delikatnym szamponem.

Ile trwa rekonwalescencja po przeszczepie włosów?

Proces gojenia trwa około tygodnia. W tym okresie zabroniony jest intensywny wysiłek fizyczny, gorące kąpiele, sauna oraz spożywanie napojów alkoholowych. Pacjent może jednak wrócić do codziennych aktywności. Przeszczepione włosy powinno się zacząć myć spienionym szamponem oraz delikatnym strumieniem wody około tygodnia po zabiegu.

Należy pamiętać, że nierównomierny wzrost pojawi się po około 4 miesiącach od momentu wszczepienia przeszczepów, natomiast ostateczny odrost następuje do około 12 miesięcy. Metoda FUE zapewnia wysoką skuteczność przeszczepu włosów, a przeszczepione mieszki włosowe pozostają w skórze głowy niemal do końca życia.

Przeszczep włosów metodą FUE to skuteczny sposób na naturalny wygląd i gęste włosy dla wszystkich, którym utrata włosów obniża komfort życia.