× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Różeniec górski
Informacje

Różeniec górski – co warto wiedzieć o ekstrakcie?

Rośnie w górskich regionach i wzbudza coraz większe zainteresowanie. Różeniec górski to roślina stosowana obecnie w produkcji suplementów diety. Takie produkty w swoim katalogu mają cenione marki, do których należą NOW Foods, Swanson czy Jarrow Formulas. Czy są to produkty odpowiednie dla każdego? Co warto wiedzieć o tym cennym ekstrakcie? Czytaj dalej i poznaj najważniejsze informacje.

Jakie ma właściwości i co zawiera różeniec górski

Nazwa tego gatunku wywodzi się z języka greckiego, wskazuje na charakterystyczny aromat różany kłączy i wewnętrzną barwę w odcieniu różu. Rhodiola rosea, czyli różeniec górski to roślina występująca powszechnie w górskich regionach centralnej i północnej Azji, a także w obszarze pasm górskich w Europie. To surowe, trudne miejsce jej występowania sprawia, że utrwala się kolejna, zastępcza nazwa rośliny arktyczny korzeń. Cennym surowcem są kłącza i korzenie, z których pozyskiwany jest ekstrakt.

Popularność tej rośliny jest spowodowana bogactwem substancji czynnych, które zawiera. O jakich składnikach mowa? Są to na przykład: rozawiny, związki fenolowe, flawonoidy, kwasy organiczne. To właśnie dzięki nim różeniec wyróżnia się tak cennymi właściwościami. Wśród nich wymienia się właściwości przeciwzapalne, zwiększanie odporności organizmu na stres, przywracanie wewnętrznej równowagi. Z rośliną łączone jest też działanie antyoksydacyjne. Arktyczny korzeń zaliczany jest również do adaptogenów, czyli składników wspomagających organizm w adaptacji do zmiennych, wymagających warunków zewnętrznych.  

Ekstrakty roślinne i ziołowe w kapsułkach i tabletkach 

Korzystanie z darów przyrody w celu zadbania o samopoczucie i wewnętrzną harmonię staje się coraz bardziej popularne. Wraz ze wzrostem zainteresowania odkrywane są właściwości kolejnych naturalnych surowców. Ekstrakty roślinne mogą być przyjmowane jako preparaty uzupełniające i mieć formę kapsułek lub tabletek. Występują także w formie sproszkowanej, przeznaczonej do przygotowania herbaty. Jeśli jesteś zainteresowany suplementacją, gdyż uważasz ją za wygodniejszy i prostszy sposób, odwiedź sklep online Shaman.pl. 

W asortymencie tego sklepu znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości mieszanek ziół oraz jednoskładnikowych produktów. Możesz wybrać zarówno idealną wielkość opakowania, jak i formę podania suplementu. Przy każdym produkcie znajdziesz czytelne oznaczenia, opisy i wskazówki dotyczące stosowania, które ułatwiają podjęcie decyzji zakupowej. Jeśli jednak będziesz potrzebować dodatkowego wsparcia w wyborze, możesz swobodnie skorzystać z pomocy wykwalifikowanej obsługi sklepu. Z przyjemnością odpowiedzą na pytania i wskażą odpowiednie produkty dla Ciebie oraz Twoich bliskich. 

Zapraszamy do poznania całego asortymentu sklepu online Shaman.pl. Kompletuj w nim suplementy diety, korzystaj z ofert specjalnych, promocji i cyklicznych obniżek.